Informacje dla grup pszczelarzy, przyjeżdżających na Marsz w Obronie Pszczół w dn. 15 marca 2012r.

1. Przedstawiciele Komitetu będą czekać na przyjeżdżających uczestników od godz. 10.00 w dn. 15 marca 2012r.
Prosimy, aby dojechać do Warszawy odpowiednio wcześniej, tak ,aby zdążyć pobrać kamizelki i przygotować tablice z plakatami – o czym jest mowa w pkt. 2.
Przyjeżdżające grupy powinny kierować się na parking dla autokarów pod Mostem Śląsko-Dąbrowskim, w pobliżu ul. Grodzkiej (niedaleko Mariensztatu). W załączeniu plan dojazdu.
Osoby z Komitetu Organizacyjnego (SPZ i grupy warszawskiej) będą tam rozdawać uczestnikom kamizelki ( żółte) i kierować grupy do odpowiedniego wyjścia z parkingu do schodów ruchomych na Plac Zamkowy.
Na Placu Zamkowym będzie formowana kolumna marszowa -grupy będzie ustawiał pan M. Majcherek, który poprowadzi Marsz . Bardzo proszę o ustalenie z uczestnikami, aby podporządkowywali się poleceniom osób funkcyjnych (będą w czerwonych kamizelkach), oraz zwracali uwagę na osoby „podejrzane”, które mogłyby zakłócić nasz Marsz. Poza pszczelarzami w Marszu wezmą udział także grupy związane z innymi organizacjami, takie jak Greenpeace, Pomarańczowa Alternatywa, Koalicja przeciw GMO.

Marsz w Obronie pszczół


2. Grupa warszawska (p. Marka Kowalskiego) przygotuje plakaty o formacie A2 (420 x 585). Prosimy, aby każda przyjeżdżająca grupa przygotowała 10 -15 paneli na drążkach (dosyć lekkich, żeby można je było nieść podczas Marszu), do których zostaną umocowane te plakaty, które zostaną wręczone każdej grupie. Prosimy o przywiezienie kleju, pinesek i taśmy klejącej, aby zamocować plakaty do paneli.
3. Wszystkie grupy będą proszone o przywiezienie:
- (czystych) strojów pszczelarskich dla uczestników, podkurzaczy oraz posiadanych banerów, plakatów, transparentów – związanych z pszczołami i ich ochroną.
Ponadto Komitet Organizacyjny ustalił,, że Marsz nie jest platformą do organizowania jakichkolwiek akcji komercyjnych, związanych ze sprzedażą produktów.
Natomiast jest mile widziane, aby każda grupa przywiozła (w miarę możliwości) małe upominki i gadżety pszczelarskie, które mogą być rozdawane podczas Marszu – np. z koszy wiklinowych.
Uprzejmie proszę, aby przekazać do mnie informację do czwartku 8 marca 2012, ile i jakich Państwo przywiozą gadżetów i materiałów informacyjnych, oraz transparentów itp.
4. Komitet Organizacyjny ma ogromną prośbę, aby wszyscy uczestnicy byli przygotowani na pytania ze strony dziennikarzy podczas Marszu. Wypowiedzi powinny być krótkie i rzeczowe, dlatego w trakcie jazdy do Warszawy warto przypomnieć zagadnienia i hasła, z którymi idziemy na Marsz i to „przećwiczyć”. W załączeniu przesyłam materiały informacyjne, które są także widoczne na stronie chronmy.pszczoły.pl, z której można je ściągnąć – każdy uczestnik może to wcześniej zrobić.
5. Uprzejmie informuję, że :
Pierwszą pomoc medyczną zapewni pielęgniarka z grupy Pszczelarzy Nadbużańskich z siedzibą w Chełmie, pani Joanna Piszczek. Tym niemniej, proszę o przypomnienie uczestnikom o zabraniu własnych leków, jeżeli ktoś ich używa, zabranie apteczki dla całej grupy na wypadek stłuczeń i zadrapań, a ponadto wszyscy powinni mieć w telefonach i przy sobie ICE (czyli numer telefonu do osoby z rodziny) oraz wypis wszystkich danych o branych lekach – w razie wypadku czy zasłabnięcia.
- Ponieważ wyżywienie dla grup uczestnicy załatwiają we własnym zakresie, proszę o zadbanie, aby uczestnicy zabrali napoje i odpowiednie porcje żywnościowe.
Proszę także o zwrócenie uwagi, aby nie były to napoje alkoholowe, ponieważ czas Marszu jest czasem oficjalnych kontaktów ze społeczeństwem, władzami i mediami.
- Przypominam także o odpowiednich , jak najwygodniejszych ubraniach do dwugodzinnego marszu.
6. Uczestnicy Marszu ruszą o godz. 12.30 i przejdą:
- środkiem lub lewym chodnikiem Krakowskiego Przedmieścia (zależnie od eskorty Policji),
- lewym chodnikiem Nowego Światu,
- przez Plac De Gaulle’a,
- do ul. Wspólnej – gdzie zgromadzą się pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa,
- część kolumny na ul. Wiejską.
Pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędzie się Konferencja Prasowa. W tym czasie wyznaczone osoby wejdą do gmachu, aby wręczyć nasze żądania wiceministrom Rolnictwa i Środowiska i ustalić tok dalszego postępowania w trybie roboczym. Te same żądania zostaną wręczone w Sejmie i Senacie RP przez wyznaczone osoby, które pójdą wraz z częścią kolumny marszowej na ul. Wiejską.
Marsz zostanie zakończony ok. godz. 15.30 po zakończeniu Konferencji prasowej.

chronmy.pszczoły.plŹródło: Informacje dla grup pszczelarzy, przyjeżdżających na Marsz w Obronie Pszczół w dn. 15 marca 2012r.


Podobne wiadomosci:

  • Marsz w obronie pszczół
  • Marsz w obronie pszczół
  • Marsz w Obronie Pszczół – Warszawa 15.03.2012
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin plakaty lublin tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie