Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która mówi STOP pseudozielonym etykietom

„Naturalny”, „ekologiczny”, „eko”, „eco”, „bio”, „przyjazny dla środowiska”, „dobry dla środowiska”, „zeroemisyjny”, „neutralny dla klimatu”, „zrównoważony”, „100 % z natury” to tzw. ???????????????????? ????????????????????????, czyli ????????́???????????????????????????????????????? ????́????????????????????????????????????????????.
 
Parlament Europejski niemal jednogłośnie przyjął dyrektywę, która mówi STOP marketingowym sztuczkom wybielającym działania podmiotów i wprowadzającym w błąd, że ci działają w trosce o planetę. Po zmianach – za sugerowaniem konsumentom, że produkt jest eko, przyjazny dla środowiska lub zrównoważony będą musiały stać dowody naukowe i potwierdzenie od niezależnych instytucji. UE chce mieć pewność, że wszystkie informacje na temat wpływu produktu na środowisko będą poparte możliwymi do zweryfikowania źródłami.
 
Jest to milowy krok w walce z ????????????????????????????????????????????????????????????, czyli pseudoekologicznym marketingiem, zwanym też ekościemą, zielonym kłamstwem, czy zielonym mydleniem oczu.
Oznacza to początek dużych zmian w etykietowaniu i oznaczaniu produktów.
 
Źródło: ???? https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20240111STO16722/zwalczanie-greenwashingu-jak-ue-reguluje-oswiadczenia-srodowiskowe
 
 

Artykuł Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która mówi STOP pseudozielonym etykietom pochodzi z serwisu Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.

Źródło: Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która mówi STOP pseudozielonym etykietom


Podobne wiadomosci:

  • Parlament Europejski poparł zrównoważone zarządzanie zasobami rybnymi w Bałtyku
  • Parlament Europejski w sprawie promocji europejskiej żywności
  • Rowerowa wyprawa do Kopenhagi
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format