Różnice w dopuszczalnych ilościach magnezu w suplementach diety w UE
Wprowadzenie suplementów diety na rynek w innych krajach wymaga szczególnej uwagi, w odniesieniu do. Wymogi dotyczące dozwolonych ilości składników aktywnych np. witamin lub składników mineralnych nie są bowiem zharmonizowane na poziomie UE. Za przykład weźmy magnez.
W Polsce, zgodnie z uchwałą Zespołu ds. Suplementów Diety nr 19/2019, maksymalna dzienna porcja magnezu w suplementach diety dla osób dorosłych wynosi 400 mg. W innych Państwach Członkowskich dozwolony poziom tego składnika mineralnego to od 250 mg to 450 mg dziennie.
Jak zatem ustalić skład produktu wprowadzanego na kilka rynków UE?
W przypadku różnic w maksymalnych dopuszczalnych ilościach, bezpiecznym rozwiązaniem jest przyjęcie najniższego dopuszczalnego poziomu.
Alternatywnie, przedsiębiorcy mogą skorzystać z procedury wspólnego uznawania na podstawie rozporządzenia nr 2019/515. Dopuszczalne jest takie stworzenie kilku wariantów produktu dopasowanych do wymogów danego środowiska prawnego.
W przypadku rynku docelowego w państwie trzecim (np. Wielkiej Brytanii, USA), konieczne jest zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami dotyczącymi suplementów diety.
Pomożemy Państwu skutecznie i bezpiecznie zaplanować wprowadzenie suplementu diety poza Polskę. Zachęcamy do kontaktu!
22 398 60 79
Wiejska 17 lok. 6, 00-480 Warszawa
biuro@food-law.pl
www.food-law.pl
Artykuł Różnice w dopuszczalnych ilościach magnezu w suplementach diety w UE pochodzi z serwisu Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego.
Źródło: Różnice w dopuszczalnych ilościach magnezu w suplementach diety w UE
Podobne wiadomosci:
Substancje zakazane oraz maksymalne zawartości substancji w suplementach – nowa uchwała Zespołu ds. Suplementów DietyDodatki do żywności w suplementach – zmianySubstancje zakazane w suplementach – nowa uchwała Zespołu ds. Suplementów Diety