Małaszyński i Bartnik w miodzie
Oblężenie wspólnego stoiska wydawnictw: „Sądecki Bartnik” i „Czarny Koń” (Kraków) nastąpiło za sprawą promocji albumu z serii „Aktorzy XXI wieku”, w którym Dariusz Domański wszechstronnie prezentuje Pawła Małaszyńskiego – nowego idola ekranu, w którym podkochują się nie tylko nastolatki.
Anna i Janusz Kasztelewiczowie wsparli wydanie tej pozycji i mieli nosa, bo rozchodziła się jak ciepłe bułeczki, tym bardziej, że jej bohater nie tylko opatrywał ją zamaszystym autografem, ale też pozował do wspólnych zdjęć i wiódł długie rozmowy z fankami.
Wydawnictwo „Sądecki Bartnik” zaprezentowało kilkanaście własnych publikacji i kilka przygotowanych w roku minionym i bieżącym wspólnie z innymi oficynami.
Odwiedzający targi z ciepło przyjęli starannie edytorsko dopracowaną albumową trylogię „Słowa miodem pisane”. Dla wielu zaskoczeniem był ogrom materiału literackiego dotyczącego pszczół, pszczelarstwa, miodu i polskich tradycji bartniczych zebranych w jedną starannie opracowaną całość przez wydawnictwo.
Zainteresowani profilaktyką zdrowotną sięgali po interesująco i przystępnie napisane kompendium wiedzy o miodzie, produktach pszczelich i ich działaniu, autorstwa Heleny Noskowicz- Bieroniowej zatytułowane „Co może miód”, wydane we współpracy z krakowską Agencją Wydawniczo-Usługową „Emilia”.
Pszczelarze amatorzy i zawodowcy mieli okazję do zakupu „pszczelarskiej biblii” – wznowionej we współpracy z PWRiL książki Mieczysława Lipińskiego „Pożytki pszczele, zapylanie i miododajność roślin”. Dodajmy, że wznowienie to zostało zaktualizowane, uzupełnione i poprawione zgodnie z aktualną wiedzą przez Marka Pogorzelca oraz sprawdzone przez dra Zbigniewa Kołtowskiego, który na co dzień zajmuje się roślinami miododajnymi.
Tekst i zdjęcia: potrawyregionalne.pl
Źródło: Małaszyński i Bartnik w miodzie