Pasieka Medus z Puszczy Barlineckiej w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Aby znaleźć się w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego należy wytwarzać produkty oparte na surowcach produkowanych na Pomorzu Zachodnim oraz szczegółowo opisać jak powstały. Pasieka Medus z Puszczy Barlineckiej  oferuje tzw. miody kremowe. – Satysfakcja jest ogromna – przyznaje Jan Kołosowski z pasieki Medus, którego miody zdobyły europejski certyfikat. – Miody Puszczy Barlineckiej są już rozpoznawalne nawet poza granicami Polski. Nie znaczy to, że zaczniemy je produkować na skalę masową, ale cieszy, gdy na różnego rodzaju targach widząc nas pytają, czy przywieźliśmy nasze miody.

Twórcy miodów barlineckich Maria i Jan Kołosowscy oraz syn Marcin. (fot. Marek Rudnicki)

Pasieka liczy 100 rodzin pszczelich, które średnio rocznie produkują około 4 ton miodu różnego rodzaju.

- To miód nie oszukiwany, ale ten prawdziwy, robiony tradycyjnie od wielu lat i bez żadnych sztucznych dodatków – dodaje Maria Kołosowska. – Stosujemy, przykładowo, kremowanie ręczne, a nie mechaniczne.

Pasieka Medus w Barlinku
Źródło: gs24.pl



Źródło: Pasieka Medus z Puszczy Barlineckiej w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego


Podobne wiadomosci:

  • Pszczoły wróciły do Puszczy Barlineckiej
  • Żubr wędrowiec w Puszczy Barlineckiej
  • FYRTEL KULINARNEGO DZIEDZICTWA.
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy