Żywy wierzowiec

Budynek ma być przystosowany do gromadzenia wody pochodzącej z opadów i używania jej do nawadniania ogrodu. Woda ta będzie również służyła do spłukiwania toalet, co wydaje się być bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Będzie to przykład zielonego budownictwa i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Inżynierowie chcą w swoim projekcie wykorzystać energię słoneczną. Specjalne zamontowane ogniwa słoneczne będą zasilały wieżowiec.

Singapur, tak jak wiele ogromnych metropolii, boryka się z problemem zanieczyszczenia środowiska. Dodatkowym problemem zaczyna być zanikanie naturalnych terenów zielonych poprzez gwałtowny rozwój miasta. Taki budynek jest dobrą inicjatywą, która choć w niewielkim stopniu, to jednak może poprawić jakość życia. Zgromadzone tam rośliny będą filtrować zanieczyszczone powietrze, a specjalna konstrukcja ekologicznego budynku ma zapewnić odpowiednią wentylację. Projektant wierzy w ekologiczne budowanie i uważa, że budynki powinny działać jak żywe systemy.

Zdjęcia za inhabitat.com

Źródło: Żywy wierzowiec


Podobne wiadomosci:

  • Żywy pancerz z pszczół na ciele człowieka
  • Humbak zaplątany w sieć uratowany!
  • WIOSENNY PROBLEM – WYPALANIE TRAW
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format