Zgrabna sylwetka a równowaga kwasowo-zasadowa


Źródło: www.sxc.hu
O pięknej i naprawdę zgrabnej sylwetce marzy tak naprawdę wielu z nas. Większość wie, że decydujący wpływ na to ma przede wszystkim prawidłowa dieta oraz także sport, który uprawiany regularnie pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów znacznie krótszym czasie. O czym jeszcze warto pamiętać?
Jeśli chcesz mieć naprawdę zgrabną sylwetkę, to powinieneś wiedzieć, że wpływ na to ma również równowaga kwasowo-zasadowa. Nie wielu wie czym ona tak naprawdę jest. Jest to stan, w którym zachowany zostaje swoisty stosunek kationów i anionów w płynach ustrojowy, warunkujący odpowiednie pH oraz prawidłowy przebieg procesów żywieniowych. Produkty spożywcze różnią się zawartością pierwiastków kwasotwórczych, z pośród których najważniejsze to: chlor, fosfor i siarka a także zasadotwórczych – wapń, magnez, sód, potas. Dlatego też skład spożywanej racji żywnościowej nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o naszą gospodarkę kwasowo-zasadową ustroju. W większości produktów, które wchodzą w skład naszej diety przeważają pierwiastki kwasotwórcze. Dla zachowania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu zaleca się, aby 80% jadłospisu stanowiły produkty zasadotwórcze z 20% kwasotwórcze. Warto się trzymać tej zasady ponieważ pomoże Ci ona w utrzymaniu pięknej sylwetki.

Źródło: Zgrabna sylwetka a równowaga kwasowo-zasadowa


Podobne wiadomosci:

  • Równowaga przede wszystkim
  • Zaskocz wszystkich piękną sylwetką
  • Zaskocz wszystkich piękną sylwetką
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie