Zdrowa dieta


Źródło: www.sxc.hu
Termin dieta kojarzony jest przede wszystkim z programem odchudzającym. Nie zawsze jednak służy ona tylko utracie zbędnych kilogramów. Zdarza się bowiem, że jest to podstawowe zalecenie medyczne. Nie chodzi tutaj bynajmniej o dietę polegającą np. na wyłączeniu uczulającego składnika pokarmowego z codziennego jadłospisu ale o tą, która ma zmniejszyć naszą masę ciała. Jak to możliwe?
Osoby borykające się z nadwagą oraz otyłością mają bardzo wiele problemów zdrowotnych. Nie chodzi tutaj bynajmniej jedynie o zwyrodnienia stawów i kości, które przekładają się na niemożność normalnego poruszania się. Wiele z nich musi walczyć z cukrzycą, chorobami serca a także innych narządów. Dlatego też utrzymywanie właściwej wagi ciała jest również zaleceniem medycznym a nie tylko estetycznym. Oczywiście w tym przypadku możemy połączyć te dwa ważne dla nas elementy – zdrowie i wygląd. Zdrowa dieta nie powinna działać na nas w sposób wyniszczający. Nie można zatem nazwać tak głodówki czy też innego programu żywieniowego, który nie dostarcza do naszego organizmu cennych i tak bardzo potrzebnych mu składników i minerałów. Pamiętaj, że choćbyś stosował bardzo skuteczną suplementację, to Twój organizm potrzebuje witamin i minerałów dostarczanych mu w postaci naturalnego pożywienia. Takie drastyczne odcięcie go od kalorii, które do tej pory mógł „przerabiać” na energię z pewnością nie jest dla niego korzystne. W przypadku osób ze znaczną nadwagą lub otyłością zaleca się przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej odbycie konsultacji z lekarzem dietetykiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu ustali ile kalorii będziesz potrzebował do normalnego funkcjonowania.

Źródło: Zdrowa dieta


Podobne wiadomosci:

  • Zdrowa dieta!
  • Soja jest zdrowa, ale nie każdy powinien ją jeść
  • Dieta na zdrową skórę !
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin kopiowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format kopiarki warszawa