XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie

Półtora tysiąca pszczelarzy z całej Polski, przez trzy dni bawiło się w powiecie ostrowieckim na XXIX Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza.

Uroczysta akademia w Ostrowcu i dobra zabawa w Bałtowie- tak przez trzy dni spędzili czas na Ziemi Świętokrzyskiej pszczelarze z całego kraju. Po ubiegłorocznych dożynkach wojewódzkich w Bałtowie zdecydowano, że to właśnie tam odbędzie się ogólnopolskie święto.

ŚWIĘTOKRZYSKIE SPADZIĄ SŁYNIE
Już w piątek goście zwiedzali Ziemię Świętokrzyską, uczestniczyli w otwarciu wystawy związanej z gospodarką pasieczną, wyrobami regionalnymi i rzemiosłem artystycznym w JuraParku oraz warsztatach pszczelarskich w pasiekach.

W sobotę w nowej hali w Ostrowcu odbyła się oficjalna uroczystość, z udziałem prawie 50 pocztów sztandarowych związków pszczelarskich z całej Polski, a także gości z Ukrainy. Gości powitali starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński i wójt gminy Bałtów Andrzej Jabłoński. Jak ważną datą jest w polskiej historii 17 września, przypomniał Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat, prosząc o uczczenie chwilą ciszy pamięci nieżyjących już pszczelarzy. Mówił również o 200. rocznicy urodzin i 105. rocznicy śmierci założyciela polskiego pszczelarstwa ks. prof. Jana Dzierżona.

Czytaj więcej…Źródło: XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w Ostrowcu i Bałtowie


Podobne wiadomosci:

  • XXIX Ogólnopolskie Dni Pszczelarza
  • Pszczelowolacy na XXIX Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza
  • Pszczelowolacy na XXIX Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin