XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Jelenia Góra

Tym razem to cieplicki Plac Piastowski w pierwszych dniach września, przez dwa kolejne dni, gościł już XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie, które były okazją do wielu bardzo ciekawych prezentacji specjalistycznych, ale też artystycznych, przy których bez miodowych napitków trudno było się obejść.
Zasłużonym pszczelarzom wręczono odznaczenia, a dzieci z przedszkola „Okrąglaczek”, zespoły folklorystyczne i muzyczny „Familia”, zabawiały licznie zgromadzoną publiczność.

W handlowej miodowej alei można było zakupić (niektóre posmakować) wiele różnorodnych wyrobów pszczelarskich, w tym i artystycznych.
Drugi dzień Warsztatów rozpoczęła msza z udziałem zespołu góralskiego, a po niej przemarsz pocztów sztandarowych, poprzedzony dźwiękami Orkiestry Dętej z Filharmonii Dolnośląskiej.

W dniu tym też nie brakowało artystycznych występów. Prezentowała się gmina i Koła Pszczelarzy z Czarnego Boru wraz z zespołem góralskim oraz inne jeszcze zespoły folklorystyczne. Było wiele atrakcyjnych pokazów związanych z miodem, miodobraniem i pszczelarstwem. Ostatnim akcentem Warsztatów był występ jeleniogórskiego kabaretu „Seniority”.

Źródło: cieplice.net  i wiadomosci.onet.plŹródło: XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Jelenia Góra


Podobne wiadomosci:

  • Warsztaty Pszczelarskie – poleca PszczeliPark
  • Zapraszamy na warsztaty ochrony kraski
  • Jelenia Góra (Hirschberg), ul. 1 Maja
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin serwis ekspresów serwis ekspresów do kawy w Lublinie serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin skanowanie dokumentacji lublin