XI Targi Rzeźby, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej

Kilkudziesięciu twórców ludowych z Podlasia i nie tylko zaprezentuje swoje wyroby na Targach Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej w Białymstoku. Światki i ptaki rzeźbione w lipowym drewnie, janowskie tkaniny dwuosnowowe, kute krzyże, motyki i siekiery, ręcznie toczone naczynia ceramiczne z Czarnej Wsi Kościelnej i wiele innych wyrobów tradycyjnego rzemiosła i sztuki ludowej Podlasia można będzie podziwiać i nabyć od rzeźbiarzy, kowali i tkaczek.

Impreza etnograficzna adresowana jest do miłośników i koneserów współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego.

Odbędzie się w Białymstoku 5 września na Rynku Kościuszki w godz. 9.00-14.00.

Na targi obok artystów z regionu zaproszono licznych twórców z Polski i Litwy.

Nie zabraknie także wiejskiego pieczywa, wędlin, serów korycińskich, oscypków, obwarzanków i „cukrów” odpustowych, sękaczy i „mrowisk” z Puńska. Na jarmark zgodnie z tradycją zjadą pszczelarze nagrodzeni na tegorocznej Podlaskiej Biesiadzie Miodowej w Tykocinie. Na scenie pojawi się muzykujący na harmoniach pedałowych m.in. Jan Płoński z wnukiem i Edward Malinowski.

Źródło: UM Białystok/ Internet TVP Białystok

Źródło: XI Targi Rzeźby, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej


Podobne wiadomosci:

  • Targi pszczelarskie w Niemczech
  • Jesienne Targi Sztuki Ludowej
  • Rzeźby kamienne / Stone sculptures, Chromiec, 17.3.2011
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie serwis ekspresów serwis KRUPS Lublin w Lublinie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format