Wyobraźnia może pomóc Ci w zachowaniu diety!


Źródło: www.sxc.hu
Masz problem z objadaniem się? Dręczą Cię napady głodu? Czy wiesz, że samo myślenie o jedzeniu może zmniejszyć Twój apetyt na jedzenie? Niemożliwe? A jednak! Jak donosi magazyn „New Scientist” dotychczasowe odradzanie myślenia o jedzeniu osobom, które pragną schudnąć było błędem! Zdaniem naukowców myśląc o pokusie zmniejszamy atrakcyjność bodźca. 
Do takich wniosków naukowcy doszli dzięki przeprowadzonym badaniom. Badania te zainicjowane były dzięki obserwacjom naturalnych odruchów człowieka. Przyglądając się naszemu sposobowi odżywiania oraz reakcji na niektóre pokarmy naukowcy doszli do wniosku, że dany produkt w dużej ilości nie jest już powodem tak dużej satysfakcji jak jego pierwszy kęs. Każdy z nas zauważył zapewne, że 10 kawałek czekolady nie wywołuje już u nas takiej reakcji jak pierwszy. Reakcja naszego organizmu (a w zasadzie układu pokarmowego) jest spowolniona. Uczucie sytości nie następuje bezpośrednio po spożyciu porcji ale dopiero wówczas, gdy tak naprawdę zjedliśmy za dużo. Okazuje się natomiast, że dzięki myśleniu o jedzeniu nasz organizm może nasycić się znacznie szybciej. Wyobraźnia może wywołać habiutację wobec prawdziwego pożywienia. Przeprowadzono kilka eksperymentów, które potwierdziły ten fakt. Nie mniej jednak kolejne testy wykazały, że samo myślenie o smakowitym posiłku nie zapobiegało objadaniu się. Właściwy efekt osiągnąć można tylko wówczas, gdy wyobrażamy sobie jego zjadanie.
Zdaniem naukowców, którzy zainicjowali powyższe badania, w związku z ich wynikami należałoby zmienić obecne programy żywieniowe, tak aby ułatwić osobom przebywającym na diecie osiągnięcie uczucia sytości bez konieczności objadania się.

Źródło: Wyobraźnia może pomóc Ci w zachowaniu diety!


Podobne wiadomosci:

  • Warzywka dobre dla Twoich nerek
  • Słonie rzuciły się na pomoc maleństwu
  • Matka karmiąca nie powinna wykluczać z diety żadnych produktów. Dzięki temu pokarm będzie pełnowartościowy
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin