Wpływ słodyczy na nasze zdrowie

Nie ma na świecie osoby, która nie lubi słodkości. Dietetycy dowodzą, że częste spożywanie słodyczy prowadzi do uzależnienia. To ono sprawia, że tak ciężko jest nam wyeliminować tą drobną przekąskę z naszego jadłospisu. Każdego dnia  pod różną postacią zjadamy mnóstwo słodyczy. Nawet popołudniowa kawa to doskonały pretekst do sięgnięcia po ulubione ciasteczka. Często przebywając na diecie nie potrafimy się powstrzymać przed ich podjadaniem.
Słodycze zawierają przede wszystkim cukry proste. Są one zatem doskonałym źródłem energii. Dieta polega natomiast na zachowaniu równowagi biorąc pod uwagę zarówno bilans energii jak i wszystkich składników odżywczych. Zastępując tym samym normalny posiłek słodyczami pozbawiamy nasz organizm niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników pokarmowych. Prawidłowa dieta przynosząca oczekiwane efekty musi zawierać takie elementy jak biało, błonnik, węglowodany czy witaminy.
Notoryczne zastępowanie posiłków słodyczami może prowadzić nie tylko do otyłości ale także do bardzo poważnych chorób i zaburzeń zdrowotnych. Chcąc zatem po raz kolejny sięgnąć po dawkę szkodliwych cukrów warto zastanowić się nad ich zamianą m.in. poprzez warzywa czy owoce. Chęć przed spożyciem słodyczy zmniejszą także regularne posiłki. Zbyt duże odstępy pomiędzy nimi przyczyniają się bowiem do niewinnego podjadania.

Źródło: Wpływ słodyczy na nasze zdrowie


Podobne wiadomosci:

  • Wpływ diety na zdrowie psychiczne
  • Przyczyną powstawania zmarszczek nie jest cukier tylko czytanie Super Expressu…
  • Wpływ nowej technologii na środowisko – Gazprom
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan serwis ekspresów do kawy warszawa wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format