Weekend nie sprzyja odchudzaniu!

Źródło: www.sxc.hu
Weekend to czas, kiedy wszyscy odczuwamy rozluźnienie. Lubimy wówczas zapomnieć o wszelkiego rodzaju zakazach i zasadach. Wylegujemy się w łóżku i pozwalamy sobie na znacznie więcej przyjemności niż ma to miejsce w przypadku pozostałych dni tygodnia. 

Przeprowadzone już kilka lat temu badania wykazały, że ludzie mają zwiększoną tendencję do tycia w czasie wakacji oraz ferii. Teraz jednak naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis dokonali kolejnego odkrycia – zagrożenie dla naszej sylwetki stanowi także weekend! Wyciągnięcie tych wniosków poprzedzone było badaniami, w których wzięło udział 48 dorosłych osób w wieku 50-60 lat. Na podstawie wagi ciała osoby te zostały przyporządkowane do dwóch grup. Pierwsza obejmowała te, które mają problem  z nadwagą, druga natomiast zrzeszała osoby o prawidłowej masie ciała. Następnie spośród wszystkich uczestników wyłoniono 3 kolejne grupy. Pierwsza miała ograniczać dzienne spożycie kalorii o 20%, zadaniem drugiej grupy było zwiększenie aktywności fizycznej o 20% , trzecia grupa nie miała z kolei wprowadzać żadnych zmian w swoim dotychczasowym trybie życia. Postępy pacjentów biorących udział w badaniu śledzono sukcesywnie przez okres jednego roku. Przez ten czas mieli oni sporządzać notatki, w których powinny być uwzględnione informacje na temat spożywanych pokarmów oraz aktywności fizycznej. Przeprowadzano też regularne kontrole wagi.

Źródło: Weekend nie sprzyja odchudzaniu!


Podobne wiadomosci:

  • Ciepła, pochmurna jesień nie sprzyja kolorowym liściom
  • Niskokaloryczna dieta sprzyja poprawie funkcjonowania mózgu
  • Weekend Living Space, Dixon House by Designgroup Stapleton Elliott
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum skanowanie lublin kserokopiarki warszawa