Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń

Papieska Akademia Nauk poparła żywność genetycznie modyfikowaną (GMO), podkreślając, że w stosowanej technice nie ma zagrożeń.

pszczelipark_robotnica_025.jpg

Opublikowana właśnie rozprawa na ten temat to rezultat badań przeprowadzonych w maju z inicjatywy tej watykańskiej instytucji.

Pod dokumentem podpisało się 40 naukowców – siedmiu członków Papieskiej Akademii oraz 33 ekspertów z zewnątrz.

Miliard ludzi głodnych

W rozprawie podkreślono, że obecnie ponad miliard ludzi na świecie jest niedożywionych, co wymaga „pilnego rozwoju nowych systemów i technologii rolnych”.

Jest to tym pilniejsze – uważają badacze – ze względu na skutki przewidywanych zmian klimatycznych na świecie i redukcji zasobów wody dla rolnictwa.

W inżynierii genetycznej nic groźnego

Ponadto zwrócono uwagę na to, że obecne praktyki rolne nie są elementem zrównoważonego rozwoju, o czym świadczy ogromna utrata terenów pod uprawy oraz stosowanie „niedopuszczalnych ilości pestycydów prawie na całym świecie”.

W świetle tej sytuacji – uznali naukowcy – właściwe zastosowanie inżynierii genetycznej i innych nowoczesnych technik molekularnych w rolnictwie przyczynia się do sprostania wyzwaniom. Nie ma – podkreślili – nic groźnego w stosowaniu inżynierii genetycznej w celu poprawy upraw.

Papieska Akademia Nauk – watykańskie towarzystwo naukowe, do którego należą powoływani przez papieży wybitni przedstawiciele nauk matematycznych i przyrodniczych z różnych państw.

Źródło: polskie radio

Źródło: Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń


Podobne wiadomosci:

  • Watykan błogosławi GMO: bez zagrożeń
  • Watykan popiera GMO
  • „Zeskanowano” dolinę Biebrzy, by pomagać przyrodzie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie