Warzywa i owoce dlaczego tak bardzo ich potrzebujesz?

Źródło: www.sxc.hu


Od zawsze nasze mamy i babcie powtarzały – jedz warzywa i owoce. To kluczowy składnik zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Bez niego prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu jest niemożliwe. Ale czy właściwie wiesz, w jaki sposób wpływają one pozytywnie na nasz organizm?

Pomimo tego, że zarówno mamy jak i babcie od dziecka powtarzają nam, że jedzenie warzyw i owoców jest zdrowe i ważne, to wielu z nas nadal o tym zapomina. Jemy wszystko to, co tak naprawdę nie jest nam potrzebne i czego nasz organizm nie musi wcale mieć, abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować. Zapominamy natomiast o tym, co naprawdę jest ważne. Przez ostatnie parę lat Departament Zdrowia USA zalecał spożycie przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców dziennie. To niesamowite ale pomimo licznych akcji tylko jedna osoba na siedem stosuje się do tego zalecenia. Jedna trzecia amerykanów spożywa nie więcej jak dwie porcje warzyw i owoców dziennie. Z kolei prawdopodobieństwo sięgnięcia po przekąskę jest czterokrotnie wyższe. Choć Polacy odżywiają się nieco lepiej, to prawda jest taka, że my również nie spożywamy zbyt dużej ilości warzyw i owoców. Wydaje nam się, że jeśli hot-dog zawiera sałatkę, to już dostarczamy do naszego organizmu właściwej ilości warzyw. Tymczasem w praktyce wcale tak nie jest. Najzdrowsze warzywa i owoce to te, które są nieprzetworzone lub przetworzone termicznie jak np. marchew. To wtedy bowiem zawiera ona najwięcej łatwo przyswajalnych dla naszego organizmu witamin.

Źródło: Warzywa i owoce dlaczego tak bardzo ich potrzebujesz?


Podobne wiadomosci:

  • Warzywa i owoce dlaczego tak bardzo ich potrzebujesz? – część druga
  • W Polsce marnowane są warzywa i owoce, które nie spełniają drobiazgowych norm handlowych
  • Owoce, warzywa i zboża produkowane przy użyciu środków ochrony roślin są bezpieczne dla konsumentów
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin drukowanie z internetu tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie dokumentacji lublin