W Jeleniej Górze były dożynki

W Jeleniej Górze istnieje bardzo prężne środowisko pszczelarskie. Od lat odbywają się tu Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie. Tegoroczne, już jedenaste, organizowane jak zwykle przez jeleniogórski Regionalny Związek Pszczelarski, wpisały się w obchody 52. Września Jeleniogórskiego 2010.

W miniony weekend (4 i 5 września 2010 r.) na cieplickim Placu Piastowskim działa się, a działo: targi promocyjne bogactwa produktów i wyrobów pszczelich oraz wszelkiego sprzętu pszczelarskiego i pszczelarskich budowli – tradycyjnych i współczesnych, uli inhalacyjnych i figuralnych; pokaz miodobrania i prezentacja żywej pszczoły, a wszystko to pod hasłem: I Ty możesz zostać pszczelarzem. Nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych, przemarszu pocztów sztandarowych w takt muzyki marszowej wykonywanej przez Orkiestrę Dętą Filharmonii Dolnośląskiej, które następnie dała prawie godzinny koncert. Nie zabrakło też atrakcji dla młodszych uczestników. Postarała się o to Straż Miejska. Blok konkursów dla dzieci i młodzieży: plastyczny, skakania na skakance, wokalny i wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, a wszystkie pod hasłem: Ochrony naturalnego środowiska przyrodniczego. Stworzono tez możliwość wizyty w wybranych pasiekach i wysłuchania wykładów o nowoczesnej gospodarce pasiecznej i o pszczole, jako naturalnym czynniku środowiska przyrodniczego.
Do Jeleniej Góry zjechali pszczelarze z całej Polski, także goście z Niemiec, Czech, Ukrainy i Danii. Plac Piastowski w te dni stał się jedną wielką pasiekę – wszystko można było zobaczyć, dotknąć, kupić.
Szczególnym powodzeniem cieszyły się miody pitne, które w ramach zachęty do ich nabywania można było degustować – chętnych nie brakowało. Od różnego rodzaju miodów i innych wyrobów pszczelarskich kramy się uginały. Nikt nie odchodził z pustymi rękami.
Jeleniogórscy pszczelarze, ich goście i wystawcy, choć nieco zmęczeni, to zadowoleni z udanej imprezy, spotkali się na swoistych pszczelarskich dożynkach w szpitalu, którym kieruję, by ją ocenić, podsumować, by zwyczajnie odreagować napięcie nagromadzone w czas jej przygotowania i trwania. W pełni na to zasłużyli.

Źródło: W Jeleniej Górze były dożynki


Podobne wiadomosci:

  • To nie bobry były sprawcą
  • BYŁY WYSYPISKA, TERAZ SĄ UROCZYSKA
  • Głównym tematem konferencji Forum Koli 2011 były biopaliwa
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan plakaty lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin