Ul w domu

Populacja pszczół na świecie jest coraz mniejsza, choć nie ma pewności, jaka jest tego przyczyna. Jednak nawet zamiłowanie do miodu i sympatia do owadów nie przekonają chyba nikogo do posiadania ula we własnym mieszkaniu?
Projektanci z Philipsa wcale tak nie uważają i chcą zachęcić do idei „miejskiego ula”. Koncepcja to raczej wizja artystyczna niż prototyp prawdziwego produktu, ale kosmicznemu ulowi poświęcono wiele uwagi. W skąpanym pomarańczowym światłem środku znajdują się sztuczne „plastry miodu”, przy wlocie jest miejsce na doniczkę, a otwór w spodzie ula służy do wpuszczania dymu, którym wykurza się owady na czas miodobrania.

©PHILIPS/SOLENT

Koncepcja zwraca uwagę na fakt, że w okolicach miejskich przydałoby się więcej pszczół, które zapylają drzewa w parkach i kwiaty na klombach.

©PHILIPS/SOLENT

Być może jacyś pszczelarze sprowadzający się do miasta byliby zainteresowani? Obawiam się tylko, że będą mieli kłopoty z przekonaniem do tego pomysłu sąsiadów.

©PHILIPS/SOLENT
Źródło: geeky-gadgets.com
            gizmodo.plŹródło: Ul w domu


Podobne wiadomosci:

  • Eko środki czystości domu
  • Rekuperacja w Twoim domu
  • 5 powodów, dla których warto wybrać projekt domu energooszczędnego
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie skanowanie dokumentacji lublin