TV PRZEŁOM. Promują pszczelarstwo i miód

O tym, jak zdrowy jest miód wiedzą nie tylko pszczelarze z powiatu chrzanowskiego, ale także uczestnicy “Święta Miodu”w Wygiełzowie. Wszyscy przekonują, że jest znacznie zdrowszy niż cukier i promują pszczelarstwo.

- W społeczeństwie jest dziwna psychoza związana z pszczołami. Ludzie się ich boją, a my chcemy ten opór przełamać. Są wśród nas również kobiety – zachęca do wstępowania w szeregi pszczelarzy Jerzy Oczkowski przewodniczący Rady Bartniczej w powiecie chrzanowskim.

Podkreśla, że miód doskonale wpływa na nasz układ oddechowy i odpornościowy. Może też być pomocny w leczeniu alergii.
- Większość pszczelarzy jest odpornych na ukąszenia pszczół, choć wiele zależy od samych owadów. Są zarówno łagodne jak i agresywne pszczoły. Przed tymi drugimi chronimy się specjalnymi ubraniami pszczelarskimi – mówi Jacek Chrząścik z Płazy, działający w kole pszczelarskim w Trzebini.

Źródło: TV PRZEŁOM. Promują pszczelarstwo i miód


Podobne wiadomosci:

  • Mleko z miodem i bąki promują Polskę
  • Przełom w energetyce odnawialnej
  • Przełom na rynku samochodów elektrycznych?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin