Toruń – miasto przyjazne pszczołom

Toruń jako jedno z 10 polskich miast dołączył do tegorocznej edycji kampanii „W Kujawskim pomagamy pszczołom”.

W konkursie na profilu akcji w serwisie Facebook internauci mogą głosować na miasto najbardziej przyjazne pszczołom. W trzech lokalizacjach, które zdobędą największą liczbę głosów, odbędą się pikniki edukacyjne, a we wszystkich 10 ośrodkach w lipcu zostaną posadzone rabaty przypominające kształtem pszczoły, skomponowane z nektarodajnych roślin.

W Toruniu przyjazna pszczołom rabata ma powstać w Ogrodzie Zoobotanicznym.

Konkurs startuje już 17 maja. Akcja „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” zwraca uwagę na problem masowo ginących pszczół i edukuje na temat tego, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do ich ratowania. Owady te zapylają 78 proc. roślin na naszej planecie, z których powstaje jedna trzecia żywności.

Konkurs ma pomóc w podniesieniu świadomości społeczeństwa dotyczącej roli tych owadów. W ostatnich latach sytuacja pszczoły miodnej jest trudna, na co mają wpływ m.in. inwazja pasożytów, choroby wirusowe i zatrucia środkami ochrony roślin. Ponadto na całym świecie obserwuje się niezwykle groźne dla tych pożytecznych owadów zjawisko zwane CCD – zespół masowego ginięcia rodzin pszczelich.

Źródło: pomorska.pl Źródło: Toruń – miasto przyjazne pszczołom


Podobne wiadomosci:

  • Chrońmy pszczoły. Co sekundę ginie ich 105
  • Chrońmy pszczoły. Co sekundę ginie ich 105
  • Kujawski ciągle pomaga pszczołom
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie dokumentacji lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie plakaty lublin