TABU Z PLANETE

Dysfunkcje seksualne u mężczyzn, homoseksualizm w polityce, wstrząsające fakty o wpływie środowiska na nasze zdrowie – w drugim cyklu jesiennych Zagadek PLANETE kanał pokaże cztery dokumenty dotyczące kontrowersyjnych problemów współczesnego świata.

Już 10. października PLANETE wyemituje pierwszy z czterech filmów budzących emocje. „Znikająca męskość” to dokument dotyczący jednego z najważniejszych problemów współczesności, który mimo to jest rzadko poruszany. Jak pokazują statystyki, w ciągu trzydziestu lat odnotowano drastyczny wzrost zaburzeń seksualnych u młodych mężczyzn. Deformacje genitaliów, bezpłodność, rak jąder – te problemy stają się coraz bardziej powszechne. Co jest ich źródłem? „Znikająca męskość” pozwala przyjrzeć się temu zagrożeniu z bliska.

W październiku PLANETE pokaże także film „Geje na Kapitolu” („Outrage”). Skandalizujący dokument Kirby’ego Dicka, nominowanego do Oskara za „Twist of Faith”, jest aktem oskarżenia wobec hipokryzji znanych osobistości ze świata polityki. Obnażając homoseksualne preferencje kilku z najbardziej wpływowych polityków w Stanach Zjednoczonych, reżyser pokazuje w jaki sposób wyrządzają oni krzywdę milionom Amerykanów o homoseksualnej orientacji, opowiadając się za antygejowskim ustawodawstwem. Film równie krytycznie ocenia media, które sprzyjają działaczom partyjnym, ukrywając ich homoseksualne „ja”. Wśród bohaterów pojawią się m.in. Larry E. Craig, Charlie Crist, David Dreier, James McGreevey oraz wielu aktywnych obrońców praw człowieka, dyplomatów i publicystów. Kirby Dick zadaje pytanie: „Czy oni walczą przeciw sobie?” Jaka jest prawda o wpływowych amerykańskich politykach, którzy wiodą na pozór ułożone życie rodzinne? Odpowiedź widzowie poznają już 16. października.

Od Los Angeles do Tokio, od Hong Kongu do Dubaju, od Kapsztadu do Moskwy – twórcy filmu „Globalne sushi”przemierzyli niemal cały glob, aby przyjrzeć się światowej modzie na sushi oraz jej skutkom. Autorzy filmu przedstawiają zatrważającą tezę: przy zachowaniu obecnego tempa połowów ryb, najpóźniej za trzydzieści lat morska bioróżnorodność ulegnie zagładzie. Znakomicie zrealizowany, wnikliwy i niepokojący obraz „Globalne sushi” będzie trzecim dokumentem kanału promowanym w cyklu Zagadek. Jego premierowa emisja w kanale PLANETE już 24. października.

„Zanim przeklną nas dzieci” to ostatni dokument w październikowej odsłonie Zagadek PLANETE. Film, który cieszył się ogromną popularnością podczas festiwalu PLANETE DOCREVIEW 2009, pokazuje skutki, jakie niesie ze sobą skażenie chemiczne środowiska. Ołów, kadm, azotyny, nitryt, rtęć, pestycydy, wzmacniacze smaku, przeciwutleniacze, konserwanty – to tylko niektóre szkodliwe składniki, którymi jesteśmy karmieni na co dzień. Naukowcy twierdzą zgodnie: stan zdrowia dzieci, które przychodzą dziś na świat, będzie znacznie gorszy, niż ich rodziców. Statystyki pokazują, że każdego roku w Europie na choroby wywołane wpływem skażonego środowiska umiera 100 000 dzieci! Co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać? Odpowiedź na to pytanie już 31. października na antenie PLANETE.

W ramach jesiennego cyklu Zagadek PLANETE, oprócz emisji dokumentów, kanał przygotował także konkurs internetowy. Głównym zadaniem internautów jest uważne oglądanie filmowych propozycji PLANETE w konkursowe weekendy. Od poniedziałku na stronie www.zagadki.planete.pl internauci będą mogli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wyemitowanego w weekend filmu oraz poznają listę nagród za prawidłowe i najbardziej kreatywne odpowiedzi: dyski zewnętrzne 320 GB PQI oraz kalendarze moleskiny, dvd z filmami z festiwalu PLANETE DOC REVIEW, notesy i koszulki z logo PLANETE.

- „Znikająca męskość” – emisja 10.10, godz. 20:45, konkurs dotyczący filmu: 11.10 – 15.10
- „Geje na Kapitolu” – emisja 16.10, godz. 22:35, konkurs dotyczący filmu: 18.10 – 22.10
- „Globalne sushi” – emisja 24.10, godz. 20:45, konkurs dotyczący filmu: 25.10 – 29.10
- „Zanim przeklną nas dzieci” – emisja 31.10, godz. 20:45, konkurs dotyczący filmu: 02.11 – 05.11

Źródło: TABU Z PLANETE


Podobne wiadomosci:

  • Bieszczadzkie lasy na antenie Planete+
  • Kula ziemska się ogrzewa. Nad Ziemią będzie mniej chmur i coraz cieplej
  • Parlament Europejski przyjął dyrektywę, która mówi STOP pseudozielonym etykietom
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format drukowanie z internetu tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy