Ta dieta pomoże Ci walczyć z wiosennym przesileniem


Źródło: www.sxc.hu
Jaka dieta pomoże Ci walczyć z negatywnymi skutkami wiosennego przesilenia? Przede wszystkim ta obfita w składniki odżywcze i mineralne a także witaminy. Nie zapominaj o wiosennych zielonych specjałach, których o tej porze roku mamy coraz więcej!
Wiosna to czas, kiedy w warzywniakach pojawia się coraz więcej naprawdę świeżych warzyw. Są one soczyste i bardzo zdrowe. Warto je spożywać przy każdej okazji. Dodawaj je zatem do dań, sałatek oraz zup. Przyrządzaj z nich smaczne potrawy, którymi będziesz się mógł zajadać z całą rodziną. To doskonały sposób na piękną sylwetkę i dobry nastrój!
Aby skutecznie walczyć z wiosennym przesileniem nie możesz zapomnieć o dostarczeniu do swojego organizmu odpowiedniej dawki witaminy B a w szczególności B1. To ona bowiem w bardzo pozytywny sposób wpływa na nasz układ nerwowy. W związku z tym zaczynamy czuć się lepiej i przestajemy zamartwiać się drobnymi problemami, w które obfituje życie każdego z nas. Jest to najlepszy sposób na walkę z wiosenną apatią. Witaminę tę bez trudu znajdziesz w produktach, które spożywamy na co dzień. Jej cennym źródłem są przede wszystkim pokarmy pochodzenia roślinnego. Zadbaj o odpowiednią ilość ciemnego pieczywa w diecie, jedz kaszę, ryż naturalny, makaron razowy, nasiona roślin strączkowych oraz orzechy. Nie zapominaj także o jajach, produktach mlecznych, chudym mięsie i mleku. Warto wiedzieć, że mięso i niektóre produkty mleczne (np. ser żółty) są również źródłem tryptofanu, potrzebnego do produkcji serotoniny – hormonu szczęścia.

Źródło: Ta dieta pomoże Ci walczyć z wiosennym przesileniem


Podobne wiadomosci:

  • Walka z wiosennym przesileniem
  • Ta dieta pomoże Ci walczyć z wiosennym przesileniem –część druga
  • BĘDĄ WALCZYĆ Z BARSZCZEM
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wydruki z internetu lublin