Sylwetka jak ze zdjęcia- część druga

Najlepszym sposobem na walkę z otyłością jest ruch. Pamiętajmy, że przesiadywanie za biurkiem i użalanie się nad własnym wyglądem niczego nie zmieni. Warto zadbać o odrobinę wysiłku fizycznego. Najlepszym sportem, który pozwoli nam na utratę zbędnych kilogramów jest jazda na rowerze. 
Ten typ ruchu należy do grupy sportów wytrzymałościowych, których uprawianie w pozytywny sposób oddziałuje na układ krążenia. Z badań naukowych wynika, ze u osób, które każdego dnia poświęcają minimum 30 minut na jazdę na rowerze obserwuje się wzrost dobrego cholesterolu HDL i spadek złego cholesterolu LDL. Dodatkowo tego typu wysiłek obniża ciśnienie krwi. Właśnie dlatego jazda na rowerze jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze.
Jazda na rowerze wzmacnia i pobudza do działania przede wszystkim mięśnie ud, podudzia, pośladków, brzucha i grzbietu. To właśnie one odpowiadają za utrzymanie wyprostowanej postawy ciała, a ich praca zapobiega otyłości. Ważne aby podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu kontrolować swoje tętno. Jeśli  odczuwamy zmęczenia nawet po pokonaniu niewielkiego dystansu warto zrobić sobie odrobinę przerwy, po to aby nie przemęczać naszego organizmu i uniknąć wielu niepotrzebnych kontuzji.
Warto pamiętać, że nie należy zasiadać na rower treningowy tuż po obfitym posiłku. Najlepiej uprawiać sporty rano, kiedy nasz żołądek jest jeszcze pusty. Jeśli natomiast uwielbiamy wieczorne wycieczki rowerowe musimy pamiętać, że przynajmniej dwie godziny przed treningiem nie powinniśmy spożywać kolacji.

Źródło: Sylwetka jak ze zdjęcia- część druga


Podobne wiadomosci:

  • Sylwetka jak ze zdjęcia- część pierwsza
  • Polska może stać się drugą Norwegią
  • Dietetyczne jedzenie – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie wydruki z internetu lublin skanowanie dokumentacji lublin