Strefa bioróżnorodności

„Strefa bioróżnorodności” w Sopocie i we Władysławowie to projekt edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Środowiska. W specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach powstanie edukacyjno – informacyjne miasteczko, w którym wszyscy plażowicze dowiedzą się czym jest bioróżnorodność i w jaki sposób jesteśmy jej częścią.W ostatni weekend sierpnia plaże Sopotu (sobota, 28.08) i Władysławowa (niedziela, 29.08) zamienią się w „Strefę bioróżnorodności”. Celem trwającego cały dzień happeningu będzie pokazanie rodzicom i najmłodszym, że wszyscy jesteśmy integralną częścią przyrody, a naruszenie równowagi między poszczególnymi elementami może zagrozić naszemu istnieniu. Nie zabraknie interaktywnych zabaw i atrakcji dla dzieci. Wszyscy, którzy odwiedzą „Strefy bioróżnorodności” będą mogli ułożyć wielkowymiarowe klocki, niecodzienne domino, a także wziąć udział w konkursie na najładniejsze rzeźby z piasku. Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody, tj.: m.in. ekologiczne klocki i koszulki.

Interaktywne działania mają pokazać wszystkim, którzy odwiedzą „Strefę” nad Bałtykiem jak ważne jest zachowania różnorodnych form przyrody dla naszego funkcjonowania w świecie. Ministerstwo Środowiska prowadzi nowoczesną edukację ekologiczną, która ma zwrócić uwagę na wpływ, jaki na nasze życie ma środowisko, które nas otacza. Happening będzie uświadamiał uczestnikom, że człowiek jest jednym z klocków w układance różnorodności biologicznej i jeżeli usuniemy z niej jeden element, nasz świat rozpadnie się jak dziecięca wieża z klocków.

Nadmorski projekt „Strefy bioróżnorodności” organizowany przez Ministerstwo Środowiska jest częścią ogólnoświatowej kampanii mającej na celu podniesienie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej. Organizatorzy będą zwracać uwagę na fakt, że żyjemy dzięki niej oraz zachęcać do podejmowania wysiłków na rzecz zachowania naturalnego ekosystemu.

Źródło: MŚ

Broszura na temat biorórożnodności

Źródło: Strefa bioróżnorodności


Podobne wiadomosci:

  • Szara strefa recyklingu okraja publiczne finanse
  • Konkurs z bioróżnorodnością
  • PONAD MILION ZŁOTYCH NA OCHRONĘ BIORÓŻNORODNOŚCI Z FUNDUSZY EOG
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan