Stawiam na Janusza Kasztelewicza

Zagłosuj i wybierz z nami Sądecczanina Roku 2010

LINK DO GŁOSOWANIA


Kapituła plebiscytu „Sądeczanin Roku”, organizowanego od trzynastu lat przez Fundację Sądecką, spośród zgłoszonych przez różne środowiska i stowarzyszenia kandydatury, nominowała do zaszczytnego tytułu za 2010 rok 11 osób. W tym gronie są przedsiębiorcy, księża, samorządowcy, strażak, szefowa domu pomocy społecznej itd. Cała jedenastka, to ludzie wyjątkowi, którzy swoją pracą i dokonaniami przyczyniają się do świetności Sądecczyzny, choć pozostawali dotąd trochę w cieniu.

Niebawem w lokalnych mediach, rozpocznie się plebiscyt, w którym każdy będzie mógł wskazać swojego faworyta do tytułu. Również na naszym portalu można wypełnić specjalny kupon konkursowy (patrz niżej). Głosy podliczy i ogłosi wyniki plebiscytu kapituła, której przewodniczy Zygmunt Berdychowski, prezes Fundacji Sądeckiej, a zasiadają w niej m.in. dotychczasowi laureaci konkursu.

„Sądeczanina 2010 Roku” poznamy na początku marca podczas gali w MCK „Sokół” w Nowym Sączu.

***

„11” Sądeczan, nominowanych do nagrody:

1. Janusz Kasztelewicz – właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Firma nawiązuje do korzeni polskiego pszczelarstwa i propaguje zdrowy styl życia, zgodny z naturą, czego bartnictwo i produkty pszczelopochodne są najlepszym symbolem. Założyciel Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, zasłużony wydawca albumów i poradników pszczelarskich. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień za całokształt muzealno-skansenowej działalności pasieki, m.in. godła „Teraz Polska” i „Krakowskiego Dukata”.

2. O. Fabian Błaszkiewicz – jezuita z parafii NSPJ w Nowym Sączu. Charyzmatyczny zakonnik, duszpasterz młodzieży, świetny rekolekcjonista, mistrz życia duchowego. Opowiada młodym ludziom o urodzie życia, daje praktyczne wskazówki, jak odnaleźć jego sens i nim się cieszyć. Licznymi przykładami pokazuje, jak Ewangelię można przełożyć na codzienność. Założyciel duszpasterstwa młodych „Magis” w Nowym Sączu. Muzyk, współautor płyty z pieśniami patriotycznymi, autor publikacji książkowych.

3. Janusz Dominik – prezes Zakładu Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik w Dąbrowej, jednego z niewielu prywatnych mleczarni w Polsce południowej, którą 10 lat wcześniej zakładał wraz ze swoimi rodzicami. Znany ze wspierania przedsięwzięć kulturalnych i sportowych urządzanych przez organizacje pozarządowe. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. Orła Agrobiznesu i statuetkę za najlepszy produkt Agropromocji 2009 r. w Nawojowej.

4. Wiesław Leśniak – właściciel firmy masarskiej „Leśniak”. Zdobywca wielu prestiżowych tytułów i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach na wyroby wędliniarskie, między innymi tytułu wicemistrza krajowego „Agroligi”. Znany ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną oraz ze wspierania przedsięwzięć kulturalnych i sportowych urządzanych przez organizacje pozarządowe. Od lat związany z klubem sportowym Sandecja Nowy Sącz, w którym od trzech lat jest wiceprezesem.

5. Józef Nowogórski – funkcjonariusz Straży Miejskiej w Nowym Sączu, działacz Polskiego Czerwonego Krzyża, rekordzista w Nowym Sączu pod względem oddanej honorowo krwi. Został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem 50–lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

6. Ks. prałat Władysław Piątek – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łososinie Dolnej. Budowniczy nowego kościoła, plebani oraz kaplicy cmentarnej. Organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych, społecznik. Nagrodzony Odznaką za Krzewienie Folkloru Sądeckiego, Odznaką Honorową z tytułem Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej. Autor publikacji i książek o tematyce historyczno-religijnej, kronikarz ziemi łososińskiej.

7. Ks. Tadeusz Sajdak – budowniczy i Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu, które powstało na pamiątkę wizyty Ojca Świętego na Ziemi Sądeckiej i kanonizacji bł. Kingi w 1999 r. Koordynator ośrodka formacyjno-rekolekcyjnego na błoniach w Starym Sączu. Znajduje się w nim biblioteka i muzeum gromadzące pamiątki po Janie Pawle II. Zaangażowany w życie kulturalne regionu, współorganizator pielgrzymek oraz spotkań kulturalno-religijnych dla mieszkańców Ziemi Sądeckiej. Laureat Odznaki Honorowej Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej.

8. Jan Stawiarski – najstarszy radny w Polsce, w listopadzie ub. r. w wieku 83 lat po raz kolejny zdobył mandat radnego gminy Chełmiec. Zasłużony społecznik, m.in. przewodniczący komitetu rozbudowy szkoły i budowy kaplicy w Biczycach Dolnych oraz kościoła w Niskowej. Założyciel i od ponad 20 lat prezes spółki wodociągowej zaopatrującej w smaczną i tanią wodę ponad 2,5 domostw w Biczycach Dolnych i Górnych, Trzetrzewinie, Niskowej i części Chełmca.

9. Adam Tokarczyk – prezes Zarządu Miejsko – Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Muszynie. Brał czynny udział w pomocy mieszkańcom Muszyna – Folwark podczas czerwcowej powodzi w 2010 roku. Pomysłodawca i konstruktor oryginalnego malucha na szynach, pojazdu powstałego w trzy dni, by do poszkodowanych przez powódź mieszkańców Folwarku mogła dotrzeć pomoc.

10. Celestyn Żeliszewski – mieszkaniec Librantowej, skromny pracownik Zakładu Gazowniczego w Nowym Sączu, który w maju 2010 r. uratował dwie młode osoby uwięzione w płonącym aucie podczas groźnego wypadku. Sam został poważnie poparzony, wiele miesięcy spędził w szpitalu na leczeniu i rehabilitacji. Za swoją bohaterską postawę uhonorowany m.in. Medalem ,,Za Dzielność i Odwagę”, nadanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

11. Maria Żuchowicz – dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie. Z jej inicjatywy powstało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów „Sposób na Życie”. Organizatorka akcji charytatywnych na terenie Miasta i Gminy Muszyna, których celem jest przede wszystkim pomoc osobom niepełnosprawnym. Inicjatorka coraz nowszych form aktywności dla osób niepełnosprawnych, m.in. kursów języka migowego i komputerowych, rehabilitacji.

Lista dotychczasowych laureatów plebiscytu „Sądeczanin Roku” znajduje się pod adresem: http://sadeczanin.info/laureaci_plebiscyt_sadeczanin_roku

(HSZ)



Źródło: Stawiam na Janusza Kasztelewicza


Podobne wiadomosci:

  • Stawiam na Janusza Kasztelewicza
  • Apimondia 2011 BUENOS AIRES – ARGENTINA
  • O pszczołach w Jedynce
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format