Słodkie żniwa

W czasach ogólnego narzekania, spadków na giełdach, drogiego franka i słabej złotówki mamy dla Państwa coś na osłodę – słodkie żniwa zakończone sukcesem. Pszczoły spisały się na szóstkę. 

Miód wrzosowy (fot. Dariusz Małanowski Pszczeli Park)

 Miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich jest drugim po oscypku polskim produktem regionalnym zarejestrowanym przez Unię Europejską. Ten z tegorocznych zbiorów jest wyjątkowo smaczny. Miód zbierany jest na przełomie sierpnia i września na wielkich wrzosowiskach w zachodniej części Dolnego Śląska. Jego produkcja jest trudna i w sumie nie przekracza kilkunastu ton. Co oczywiście wypływa na jego wyższą cenę.

W tym roku udały się zbiory wszystkich miodów. Zbiory miodu wrzosowego oznaczają koniec sezonu. Pszczelarze – używając giełdowego języka – rozpoczęli teraz realizację zysków, m.in. podczas takiej imprezy jak Święto Miodu i Wina w Przemkowie. Pszczoły mają wolne do przyszłego roku. Konsumentom pozostaje tylko życzyć smacznego!

Źródło: tvp.pl Andrzej LampartŹródło: Słodkie żniwa


Podobne wiadomosci:

  • Słodkie żniwa
  • GWARZENIE PRZY WARZENIU (271).
  • Miodowe żniwa
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format