Skarbówka na festynie pierogowym

To była zwykła impreza, jakich dziesiątki odbywa się latem. Ale uczestnicy zapamiętają ją na długo. – Nagle przyszły czarne potwory z pałami i paralizatorami – opowiadają. Te „potwory” to inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej. 

 

W Biesowie koło Biskupca 13 sierpnia odbyła się V Warmińska Uczta Pierogowa. W jej przygotowanie angażują się mieszkańcy sołectwa i okolicznych wsi oraz gospodynie z tamtejszego Forum Kobiet. W tym roku wśród gości byli najważniejsi lokalni politycy oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Kontrola miała związek z akcją „Weź paragon”. Skarbówka i celnicy sprawdzają, czy sprzedawcy mają kasy, a co za tym idzie, czy rozliczają się z fiskusem z zysków. – W tym sezonie wystawiliśmy już około 100 mandatów handlowcom [którzy nie korzystali z kas]. Byliśmy na Dniach Olsztynka, Dniach Szczytna, na bitwie pod Grunwaldem, sprawdzamy też sklepy i restauracje – dodaje Nazarowski. Czy aby na pewno pszczelarze nie mają się czego obawiać???

Czytaj całość: …

Źródło: olsztyn.gazeta.plŹródło: Skarbówka na festynie pierogowym


Podobne wiadomosci:

  • Smak pokonał komercję
  • Ład niczym w ulu
  • Bydgoszcz. Przyznano Grand Prix Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin skanowanie lublin skanowanie lublin skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum