Rzeszów przyjazny pszczołom? Oddaj głos na Facebooku

W lipcu na rzeszowskich bulwarach pojawi się przyjazna owadom kwiatowa rabata w kształcie pszczoły. To element startującego dzisiaj konkursu, w którym weźmie udział dziesięć polskich miast.
 Akcja „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to ogólnopolska kampania informacyjna mająca na celu zwrócenie uwagi na problem wymierania tych pożytecznych owadów. Do końca miesiąca na profilu akcji, w portalu społecznościowym Facebook mieszkańcy dziesięciu miast będą walczyć o tytuł miasta przyjaznego pszczołom.


W trzech miejscowościach, które zbiorą najwięcej głosów, w lipcu odbędą się rodzinne pikniki edukacyjne z pokazami pszczelarzy, budową domków dla pszczół oraz grami sprawnościowymi i edukacyjnymi dla całych rodzin. W trakcie imprez będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Niezależnie od wyników głosowania w każdym mieście organizatorzy posadzą przyjazne pszczołom rabaty, wykonane z nektarodajnych roślin. W Rzeszowie kwiatowa pszczoła zagości na bulwarach nad Wisłokiem.

Pszczoły to owady zapylające 78 procent roślin na naszej planecie, z których powstaje 1/3 żywności. Niestety w ciągu kilku lat w Polsce wymarło aż 200 tysięcy z miliona pszczelich rodzin. Główne przyczyny to inwazja pasożytów, choroby wirusowe oraz zatrucia środkami ochrony roślin.

Źródło: nowiny24.plŹródło: Rzeszów przyjazny pszczołom? Oddaj głos na Facebooku


Podobne wiadomosci:

  • Kujawski ciągle pomaga pszczołom
  • Świeżo pieczony chleb jest zdrowszy i bardziej przyjazny środowisku
  • Marian Rak – rolnik najbardziej przyjazny Morzu Bałtyckiemu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin plakaty lublin skanowanie lublin