Recycling to nie wszystko

Poza recyklingiem powinniśmy także ograniczyć zużycie energii. Pamiętajmy, aby zawsze wyłączać telewizor ze stanu czuwania, odłączać ładowarkę po naładowaniu telefonu itd. Nie stosujmy także plastikowych reklamówek – zamiast tego kupmy sobie jedną dobrej jakości torbę ekologiczną. Będziemy modni i co ważne przyjaźni środowisku. Ekologia to także niestosowanie środków chemicznych przy uprawie oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii. Stosowanie się do wszystkich tych rad pozwoli przynajmniej w części uchronić środowisko przed zagładą.

Zanieczyszczenie środowiska może prowadzić do bardzo wielu niepożądanych zjawisk. Najczęściej w mediach można usłyszeń o tym, że znacznie wzrosną opady, podniosą się poziomy wód, a co za tym idzie stopnieją lodowce i wiele miejsc na ziemi znajdzie się pod powierzchnią mórz i oceanów. Jeśli już teraz nie ograniczymy zużycia energii lub nie zamienimy jej na ekologiczną za kilka lat możemy się spodziewać pierwszych oznak ocieplenia się klimatu – huraganów, trąb powietrznych itp.

Zanieczyszczenia powietrza, zanieczyszczenia wody, recykling – to dla większości obywateli bardzo znajome zwroty. Obecni e można je usłyszeć dosłownie wszędzie. W mediach z roku na rok pojawia się coraz więcej reklam i programów poświęconych tematyce ekologii, gdyż poziom zanieczyszczeń jest na tak wysokim poziomie, że może doprowadzić do nieodwracalnych zmian, których z pewnością nikt by nie chciał. Jeśli już teraz nie zaczniemy o tym myśleć może się okazać, że będzie już zapóźni na jakiekolwiek działanie.

Więcej informacji – ochrona środowiska.

Źródło: Recycling to nie wszystko


Podobne wiadomosci:

  • Stena Recycling: Gospodarka odpadowa w biurowcach
  • Stena Recycling planuje inwestycje w przetwarzanie odpadów przemysłowych
  • Recycling w UE to priorytet ekologiczny
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan