Pszczoły w dobrej kondycji, miodu nie zabraknie

Na Podkarpaciu pszczoły są w znacznie lepszej kondycji niż w innych regionach kraju. Po tegorocznej zimie tylko 10 procent tych owadów nie przetrwało, są one również bardziej odporne na choroby. Najzdrowsze pasieki są na czystych ekologicznie terenach Bieszczadów czy Beskidu. Nieco gorzej jest na bardziej rolniczych terenach np w okolicach Lubaczowa, Przemyśla czy Jarosławia, gdzie w uprawach stosowane są pestycydy. 
Zdaniem Romana Bartonia prezesa Podkarpackiego Związku Pszczelarskiego do ginięcia pszczół w sporej mierze przyczyniają się rolnicy nie stosujący zasad bezpieczenstwa przy środkach ochrony roślin. Nie wolno tych zabiegów wykonywać kiedy owady żerują.
Prognozy na ten sezon dla Podkarpacia są bardzo dobre, pszczoły zebrały już nektar z wiosennych pożytków, a także spadzi klonowej i wierzbowej, kwitną już akacje, niebawem zakwitną lipy, potem pojawi się cenna spadź jodłowa – miodu nie powinno więc zabraknąć.

Relacja Ewy Niedziałek-Szeligi
Źródło: www.radio.rzeszow.plŹródło: Pszczoły w dobrej kondycji, miodu nie zabraknie


Podobne wiadomosci:

  • Wody pitnej nie zabraknie
  • Prądu w Polsce nie zabraknie
  • Miodu nie zabraknie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    kopiowanie skanowanie Lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin wydruki lublin centrum tanie wydruki lublin wielkoformatowe format