Pszczoły umierają na Pomorzu

Pszczelarze z Pomorza szacują straty po zimie. Sytuacja jest tragiczna. Co gorsza, problem wymierania pszczół dotyczy nie tylko Polski czy Europy, ale i całego świata.
W Polsce średnio z jednego ula udaje się uzyskać około 12 kg miodu rocznie. Okazuje się, że koszty produkcji nie są małe. Nakarmienie jednej rodziny pszczół na zimę (jeden ul) to wydatek rzędu 45-65 zł. Trzeba bowiem kupić zastępnik, np. syrop inwertowy. Do tego dochodzą leki przeciw warrozie (wsza pszczela). Na to trzeba przeznaczyć około 10 zł na jedną rodzinę. Zakup ramek i koszty z tym związane wynoszą około 60-70 zł. Kupno samego ula też nie jest tanie, bo trzeba wydać około 350 zł. Ci, którzy ul już mają, muszą doliczyć koszty jego amortyzacji. Kupno podkurzacza około 60 zł (wystarcza na kilka lat), a miodarki od 2 do 8 tys. zł (wystarcza na 10-15 lat). Trzeba doliczyć także koszty dojazdu do pasieki, jeśli się ona znajduje poza miejscem zamieszkania pszczelarza. 
Czytaj więcej…Źródło: Pszczoły umierają na Pomorzu


Podobne wiadomosci:

  • Pszczoły umierają po opryskach rzepaku
  • Na Pomorzu odnaleziono rzadkie rośliny
  • Pszczoły umierają na Warmii
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format skanowanie dokumentacji lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format