Pszczoły odstraszały słonie, teraz będą chronić przed ludźmi?

W jaki sposób ochronić niedostępne z różnych względów dla zwiedzających zabytki przed wandalami, gdy wszystkie zastosowane wcześniej środki zawiodły? Ustawić tam ule.

Na taki właśnie pomysł wpadły władze walijskiego Greenfield Valley Heritage Park. Rada hrabstwa Flintshire ma się zająć projektem na jednym z najbliższych posiedzeń.
Ze względu na obawy dotyczące kondycji obiektu, tereny wokół młyna Greenfield zostały zamknięte latem zeszłego roku, podobnie zresztą jak pobliskie trasy wycieczkowe. Menedżer młyna Peter Wright podkreśla, że jego zniszczenie to nie tylko skutek wieku, ale i ataków wandali. Tłumaczy też, że trudno byłoby powstrzymać ludzi zdecydowanych gdzieś wejść, skoro zamknięty budynek znajduje się na ogólnodostępnym terenie. Pszczoły mogłyby rozwiązać problem. Dodatkową korzyścią byłoby pozyskiwanie miodu i zapylanie założonych w dolinie łąk.
Daleka od huraoptymizmu Barbara Chick z Walijskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy przypomina o względach bezpieczeństwa. Niektórzy mogą być przecież uczuleni na jad.
Dookoła młyna ma zostać wzniesione ogrodzenie, co pozwoliłoby otworzyć szlaki. Trwa jednak dyskusja, co zrobić, by obiekt nie popadł jeszcze bardziej w ruinę, a przyroda dalej się spokojnie rozwijała.

Autor: Anna Błońska
Źródło: BBCŹródło: Pszczoły odstraszały słonie, teraz będą chronić przed ludźmi?


Podobne wiadomosci:

  • POLACY CHCĄ CHRONIĆ PSZCZOŁY
  • Komisja Europejska chce chronić pszczoły
  • Słonie rzuciły się na pomoc maleństwu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum skanowanie lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin