Pszczoły dla papieża – modelowe gospodarstwo rolne w Castel Gandolfo

Osiem uli z 500 tysiącami pszczół ustawiono w gospodarstwie rolnym na terenie papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo – poinformował dziennik „L’Osservatore Romano”. Ule są darem włoskich rolników dla Benedykta XVI.

W artykule, jaki ukazał się w środowym numerze watykańskiej gazety, poinformowano o szczegółach inicjatywy związku rolników indywidualnych Coldiretti. Przekazał on swój dar podczas spotkania z papieżem w Castel Gandolfo podczas obchodzonego w niedzielę Dnia Ochrony Stworzenia, ogłoszonego przez włoski Episkopat.
>>> Polecamy: „Słodkie początki” – czyli pasieka na lotnisku w Chicago
Każdy z uli będzie produkował 35 kilogramów miodu rocznie, co da łącznie 280 kilogramów. Osiem nowych uli dołączyło do trzech stojących już tam od dłuższego czasu. Jednak produkują one – jak podkreślił dziennik – skromne ilości cennego nektaru, a zajmuje się nimi pszczelarz, zatrudniony w gospodarstwie rolnym w Castel Gandolfo. W prowadzeniu pasieki pomogą mu teraz specjaliści z włoskiego związku rolników, którzy zadeklarowali gotowość opiekowania się papieskimi pszczołami.
Rolniczy związek – podkreśla „L’Osservatore Romano”- uważa gospodarstwo w letniej rezydencji papieży za „modelowe”. Jak zauważa gazeta, choć wyposażone jest ono w nowoczesny sprzęt i technologie, to zachowuje jednocześnie dawne, rustykalne i bardzo malownicze oblicze.
Mleko produkuje tam 25 krów, które mają nowoczesną oborę, zbudowaną w 2008 roku. W Castel Gandolfo jest też 300 kur i 60 kurczaków. W gospodarstwie uprawiane są też morele, brzoskwinie i oliwki.
Wszystkie produkty trafiają na stół papieża.

Artykuły z: PAPŹródło: Pszczoły dla papieża – modelowe gospodarstwo rolne w Castel Gandolfo


Podobne wiadomosci:

  • 8 ULI STANĘŁO NA TERENIE REZYDENCJI W CASTEL GANDOLFO
  • ALVEARE PER LA FATTORIA PONTIFICIA DI CASTEL GANDOLFO
  • Pół miliona pszczół w papieskiej rezydencji
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin