Pszczelowolacy na Lubelskim Festiwalu Nauki

W dniach 17- 23 września odbył się VIII Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka w służbie przyrody”, głównym organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej. Przedstawiono ponad 800 projektów w formie prezentacji, pokazów, wykładów, wystaw, konkursów, koncertów. Oczywiście my także nie mogliśmy ominąć tak wspaniałego wydarzenia.

W dniu 20 września klasa III LO wraz z wychowawczynią Panią Ewą Wiorko oraz Panią Ewą Wachowską uczestniczyła w warsztatach „Tajniki leksykografii, czyli jak powstaje encyklopedia”, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił w redagowaniu hasła do Encyklopedii Katolickiej. Następnie zapoznali się z funkcjonowaniem Biblioteki Uniwersyteckiej KUL, w ramach pokazu „W labiryncie książek, czyli podróż do serca biblioteki” zwiedzili m.in. magazyn biblioteki na co dzień niedostępny dla zwykłych śmiertelników. Kolejne zajęcia, w których wzięli udział licealiści to: wykład w Instytucie Jana Pawła II KUL zatytułowany „Karol Wojtyła-Jan Paweł II: od miłośnika przyrody do nauczyciela ekologii” oraz warsztaty filozoficzne „Światopogląd. A Ty swój masz?”.

Czytaj więcej… 
 ZSR CKP Pszczela Wola na FacebookŹródło: Pszczelowolacy na Lubelskim Festiwalu Nauki


Podobne wiadomosci:

  • Trzęsienia ziemi w Polsce – Festiwal Nauki w Jabłonnie
  • VII Lubelski Festiwal Nauki
  • Dziesiątki wydarzeń na festiwalu filmów ekologicznych
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin