Pszczelarze mówili o drożejącym cukrze

Dotacje do urządzeń potrzebnych w pasiekach, ceny leków i tak głośny ostatnio temat drożejącego cukru – o tym rozmawiali pszczelarze podczas zebrania w Rychlikach.

O drożejących lekach mówił lekarz weterynarii Ireneusz Cywiński. Poinformował zebranych o cenach i ustalił termin 15 kwietnia jako ostateczny do zapisów na wspólny hurtowy zakup.
- Podwyżka leku o 700 procent jest niezrozumiała. Jest to wygórowana cena i mam nadzieję, że wspólny zakup pomoże wynegocjować dobrą cenę od monopolisty – mówił.

W sprawie dotacji na zakup urządzeń potrzebnych do funkcjonowania pasiek podzielono pszczelarzy na trzy grupy i wyznaczono trzy terminy podpisywania umów. W dyskusji przeważał pogląd iż ta dotacja powinna przyjąć formę dofinansowania np. 20 zł do jednego ula, co umożliwiło by sprawiedliwy podział dotacji.

Podczas zebrania pszczelarze zastanawiali się także nad wspólnym zakupem cukru (do dokarmiania pszczół), którego ceny ostatnio mocno poszły w górę oraz nad opłacalnością zakupu cukru w Czechach lub Niemczech.

Ostatnim punktem zebrania był wykład mgr inż. Krzysztof Loc, który przybliżył nowe technologie w hodowli pszczół.

Źródło: rychliki.wm.pl Grzegorz SzydłowskiŹródło: Pszczelarze mówili o drożejącym cukrze


Podobne wiadomosci:

  • Pszczelarze Polscy w czarnej dupie
  • Nie należysz do związku – zginą Ci pszczoły
  • Jak pszczelarze chcą osłodzić życie polskim – i nie tylko polskim – uczniom?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin serwis ekspresów naprawa ekspresów Lublin w Lublinie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy skanowanie dokumentacji lublin