Protest przeciwko GMO w Berlinie

Tysiące ludzi przeszły w sobotę ulicami Berlina protestując przeciwko genetycznie zmodyfikowanej żywności. W demonstracji wzięli też udział przedstawiciele polskich organizacji ekologicznych.

Według organizatorów, w demonstracji, która odbyła się pod hasłem „Mamy tego dość!”, uczestniczyły 22 tys. osób; służby porządkowe mówią o 10 tys. uczestników.

Manifestacja z tysiącami zielonych balonów przeszła od dworca głównego w Berlinie pod Bramę Brandenburską. Na jej czele jechało około 80 traktorów. Na transparentach demonstrantów wypisano apele o produkcję zdrowej żywności z poszanowaniem praw zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Do Berlina przyjechała z Polski grupa przedstawicieli dwóch organizacji: Stowarzyszenia Ekoland i Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych im. św. Franciszka z Asyżu – poinformowała PAP przewodnicząca Ekolandu Danuta Pilarska. Część polskiej delegacji ubrana była w stroje ludowe, zaś ekolodzy na czarno.

Demonstracja odbyła się w czasie, gdy w stolicy Niemiec obradowali ministrowie rolnictwa 52 krajów, goszczący na międzynarodowych targach rolno-spożywczych „Zielony Tydzień”. (PAP)

awi/ awy/ ap/

Źródło: Protest przeciwko GMO w Berlinie


Podobne wiadomosci:

  • Zielony Tydzień w Berlinie
  • Inwazja pszczół w Berlinie
  • Protesty społeczne przeciwko farmom wiatrowym
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin kopiarki warszawa kserokopiarki warszawa wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format