Prokuratura bada zagładę pszczół w powiecie dąbrowskim

Jest prokuratorskie postępowanie w sprawie masowego zatrucia pszczół, do którego doszło w okolicach Olesna. Śledczy będą wyjaśniać, czy powodem zagłady owadów mogły być opryski prowadzone na polu rzepaku.
Do zdarzenia doszło w poprzedni weekend. W co najmniej czterech pasiekach pod Olesnem doszło do pomoru wśród pszczół. Pszczelarze wiążą zdarzenie z opryskiem wielkiego pola rzepaku, którego dokonywano tego dnia wczesnym popołudniem.
Pszczelarze powiadomili policję. W sumie poszkodowanych zostało czterech z nich, straty wstępnie oszacowano na blisko 50 tysięcy złotych.
Policja zebrany w sprawie materiał przesłała do dąbrowskiej prokuratury. Tam zdecydowano o wszczęciu postępowania. w sprawie zniszczenia mienia. – Zabezpieczone zostały urządzenia oraz środki zastosowane do oprysku pola – mówi Elżbieta Potoczek-Bara, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Andrzej Skórka 
Źródło: dziennikpolski24.plŹródło: Prokuratura bada zagładę pszczół w powiecie dąbrowskim


Podobne wiadomosci:

  • Mobilne laboratorium bada jakość powietrza na drogach Warszawy
  • Komisja Europejska bada dlaczego wymierają pszczoły
  • Pszczoły wyginęły, a śledztwo umorzono
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie plakaty lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie tanie ksero lublin tanie ksero lublin szybki druk wysokonakładowy