Problemy kanadyjskich pszczelarzy

W styczniu i lutym w Ontario z powodu mrozów zginęła 1/3 pszczół. Straty są ogromne. Ale kanadyjscy pszczelarze mają większy problem, podobny jak pszczelarze polscy. Pszczołom zagraża przede wszystkim nowoczesna technologia upraw, oraz… politycy, którzy otworzyli granice Kanady dla tańszego miodu z Chin. 

 
Ontario Beekeepers Association

Decyzje gospodarcze sprawiają, że hodowanie pszczół staje się w Kanadzie nieopłacalne i właściciele pasiek domagają się działania i subsydiów na utrzymanie liczby pszczół w Kanadzie na dotychczasowym poziomie. Spadek populacji tych pracowitych owadów zagraża rolnictwu, bo pszczoła odgrywa istotną rolę w zapylaniu roślin uprawnych. Niebezpieczeństwo dla przerzedzonych kolonii pszczół stanowią również nowe technologie upraw, zwłaszcza opryski. Sprawiają one, że pszczoły giną masowo, względnie produkowany przez nie miód jest kiepskiej jakości. To z kolei sprawiło, że otworzono granice dla miodu z importu, głównie z Chin. Cena miodu w ciągu ostatnich lat spadła i jeśli tak dalej pójdzie, utrzymywanie pasiek będzie w Ontario całkowicie nieopłacalne. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, należy uczynić wszystko aby ontaryjskie kolonie pszczół zaroiły się ponownie.

 Źródło: gazetagazeta.comŹródło: Problemy kanadyjskich pszczelarzy


Podobne wiadomosci:

  • Problemy i wyzwania współczesnego pszczelarstwa
  • BIESZCZADZKIE NIEDŹWIEDZIE MAJĄ PROBLEMY Z ZAŚNIĘCIEM
  • Forum Energia-Efekt-Środowisko: Rozwój energetyki wiatrowej w Polsce – problemy i bariery
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie skanowanie kolor lublin skanowanie lublin wielki format skan wydruki lublin centrum format lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis KRUPS Lublin w Lublinie