Pozwól sobie na odrobinę zapomnienia


Źródło: www.sxc.hu
Zapewne nie raz słyszałeś już o tym, że największym wrogiem zdrowego odżywiania jest podjadanie w ciągu dnia. To prawda jeśli naprawdę zależy Ci na ładnej i zgrabnej sylwetce nie możesz godzinami przesiadywać na kanapie przy swoich bądź co bądź ulubionych chipsach.
Nie oznacza to jednak, że przez cały czas, kiedy jesteś na diecie musisz zapomnieć o małych, spożywczych przyjemnościach. Czasami odmawianie sobie słodyczy czy też innych przekąsek zamiast chronić nas przed nadwagą powoduje zupełnie odwrotny efekt. Zaczynamy bowiem popadać w paranoje. Nie myślimy o niczym innym jak o jedzeniu. W efekcie zatem zaczyna nam szybko brakować sił i motywacji do dalszego prowadzenia diety. To skutkuje załamaniem i jej zakończeniem. Najczęściej taka przerwana dieta wywołuje u nas bardzo złe samopoczucie wynikające z poczucia, że nie daliśmy rady, jesteśmy za słabi i nigdy nie uda nam się wypracować sylwetki, na której tak bardzo nam zależy. Nie martw się w rzeczywistości wcale tak nie jest. Nie zadręczaj się niepotrzebnie, bo to do niczego tak naprawdę nie prowadzi. Złe samopoczucie na pewno nie pomoże Ci uwikłać się z problemem, który Cię dotknął. Musisz dbać o to, żeby dobry humor i pozytywne nastawienie nie opuszczały Cię. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać dietę. Nie myśl o tym czego nie udało Ci się osiągnąć ale o tym, jak wiele Cię to wszystko kosztowało i dałaś radę.

Źródło: Pozwól sobie na odrobinę zapomnienia


Podobne wiadomosci:

  • Pozwól sobie na odrobinę zapomnienia – część druga
  • Nie daj się jesiennej chandrze!
  • Słodycze – nasza słabość!
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin