Poznawali pszczoły, by pracować tak jak one

Ośrodek Szkoleniowo-Wystawienniczy w Grabanowie do niedawna kojarzył się niemal wyłącznie z kształceniem rolników. Jednak w ubiegłym roku, dzięki inicjatywie pracowników sekcji marketingu i pszczelarstwa, poszerzył swoją ofertę o edukowanie najmłodszych. Wybór padł na wiedzę o pszczołach, bez których trudno sobie wyobrazić równowagę w przyrodzie.

Doszliśmy do wniosku, że pszczelarstwo należy propagować nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci. Zastanawialiśmy się jednak, jak to zrobić, żeby nie było to dla nich nudne. Wiosną wybór padł na zajęcia, podczas których teoretyczną wiedzę przekazywaliśmy wyłącznie w podstawowym zakresie. Dzieci wykonywały świece, zapoznawały się z ulem, woskiem, pyłkiem i miodem. W przeszklonym ulu pokazywaliśmy im nawet pszczelą matkę – opowiada Sławomir Meleszczuk, kierownik ośrodka.
Zainteresowanie zajęciami „Poznajemy życie pszczół” było tak duże, że postanowiono kontynuować je jesienią, tym razem pod hasłem „Słodkość prawdziwa z pól się wykrywa”, pokazując m.in. jak z topionego wosku wykonuje się figurki. Jednak największą frajdę stanowiło wykonywanie w kuchni ośrodka miodowych ciastek, które na zakończenie zajęć konsumowano. Spotkania okazały się tak ciekawe, że ośrodek nie był w stanie przyjąć wszystkich chętnych, ale i tak z atrakcyjnej oferty skorzystało ponad półtora tysiąca przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i specjalnych.

Więcej…Źródło: Poznawali pszczoły, by pracować tak jak one


Podobne wiadomosci:

  • Gazociąg Północny może pracować nawet 100 lat
  • Czym karmić pszczoły?
  • Rola pszczoły w zapylaniu
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format skanowanie lublin plakaty lublin