Powinnaś to wiedzieć – kawa pomaga w walce z rakiem piersi!


Źródło: www.sxc.hu
Większość osób uważa, że kawa jest niezdrowym napojem, który bardzo źle wpływa na wiele czynności organizmu. Okazuje się jednak, że pogląd ten nie do końca jest zgodny z prawdą. Kawa może bowiem w wielu przypadkach uratować nam życie. Jak to możliwe? 
Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów. Dodaje nam ona energii i pozwala efektywniej wykonywać swoje codzienne obowiązki wówczas, gdy czujemy się osłabieni. Jest ona także bardzo dobra, stąd też wiele osób pije ją po prostu dla przyjemności. Kawa zawiera jednak kofeinę, która uważana jest ogólnie za szkodliwą. Jej nadmiar jest niebezpieczny dla kobiet w ciąży ale także dla osób z nadciśnieniem, problemami serca oraz z wieloma innymi schorzeniami. Należy ją więc pić z umiarem i nie nadużywać pomimo tego, iż rzeczywiście jest bardzo dobra. Jedna filiżanka kawy na dobry początek dnia z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Co ciekawe napój ten stanowi również podstawę wielu diet. Stąd też jego popularność jest taka duża. Jak się jednak okazuje kawa nie tylko dodaje energii i sprawia, że czujemy się bardziej rześcy ale również pomaga w walce z rakiem piersi. Poinformowało o tym pismo „Breast Cancer Research”. Jak się z niego dowiadujemy szwedzki zespół specjalistów, którym kierował prof. Per Hall z Karolinska Institutet przeanalizował dane dotyczące 6000 kobiet i ustalił, że picie kawy zmniejsza ryzyko zapadnięcia na agresywny nowotwór piersi nawet o połowę.

Źródło: Powinnaś to wiedzieć – kawa pomaga w walce z rakiem piersi!


Podobne wiadomosci:

  • Kawa pomaga w walce z rakiem piersi!
  • Rak piersi boi się kawy?
  • Kawa wcale nie szkodzi? „Nie ma ryzyka”
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin cyfrowe kopiarki warszawa kolorowe skanowanie lublin hempla lublin wydruki lublin centrum