Popcorn może być zdrowy?

Źródło: www.sxc.hu

Nie możliwe? A jednak! Okazuje się bowiem, że popcorn jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Dotąd naukowcy i dietetycy za główne ich źródło uważali owoce i warzywa.Okazuje się jednak, ze produkty z pełnego ziarna również je zawierają. 

Popcorn to bardzo popularna przekąska z prażonych w wysokiej temperaturze ziaren kukurydzy, co powoduje ich „spuchnięcie” i wyrzucenie z wnętrza miękkiej, chrupiącej, białkowo-skrobiowej masy. Spożywamy go bardzo często w kinie ale także w domu. Produkt ten znany jest od wielu tysięcy lat. Odkrycia archeologiczne stwierdzają, że pojawił się on już w czasach Azteków czy Inków. Wówczas prażenie kukurydzy było prawdopodobnie jedynym znanym sposobem jej przyrządzania. Warto także wiedzieć, że w Ameryce w XIX wieku był on podawany na śniadanie w formie kaszki czy owsianki. Stosowano go również jako dodatek do deserów, ciast oraz innych dań.

Istotnym jest, że popcorn, który bezwzględnie uważany jest za jedną z najbardziej niezdrowych przekąsek w małych ilościach nie koniecznie musi nam szkodzić. To ważne odkrycie ponieważ pozwala dostrzec nowe źródła przeciwutleniaczy. Szczególne znacznie ma ono dla osób, które nie przepadają za warzywami i owocami. Naukowcy dowiedli, że zarówno wspomniana wyżej przekąska jak i również płatki śniadaniowe oraz inne produkty z pełnego ziarna zawierają nie tylko bardzo cenny dla naszego organizmu błonnik ale także duże ilości wspomnianych wcześniej przeciwutleniaczy.

Źródło: Popcorn może być zdrowy?


Podobne wiadomosci:

  • Jedz popcorn – będziesz zdrowszy
  • Popcorn może być zdrowy? – część druga
  • Garaże rowerowe w Polsce?
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wydruki lublin centrum tanie formaty lublin wielkoformatowe format serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie