Pij herbatę!


Źródło; www.sxc.hu
Prowadzisz bardzo aktywny tryb życia? Twoja praca nie należy do najspokojniejszych? Jeśli i Ty masz problem ze stresem i odczuwasz bolesne skutki jego działania powinieneś wiedzieć, że z pomocą może Ci przyjść zwykła czarna herbata! 
Badania wykazują, że regularne picie czarnej herbaty pomaga szybciej wrócić do stabilizacji po stresie z jakim mamy do czynienia każdego dnia. Taką właściwość herbaty dostrzegli naukowcy z Wielkiej Brytanii.  Jej działanie opiera się na obniżeniu poziomu hormonów stresu w organizmie człowieka. U osób spożywających ten napój dochodzi także do słabszej aktywacji płytek krwi – struktur, które biorą udział w procesie krzepnięcia oraz mają ścisły związek z ryzykiem zawału serca.
Wielu z nas picie herbaty kojarzy z relaksem. Pomaga nam ono rozluźnić się po całym ciężkim dniu. Badania wykazują, że efekt ten nie jest tylko prywatnym odczuciem danych osób ale fizycznie i chemicznie uwarunkowanym procesem, który zachodzi w organizmie pod wpływem tego napoju. Herbata jest napojem niezwykle złożonym pod względem chemicznym. Zawiera mnóstwo aktywnych biologicznie związków, które mogą wpływać na neuroprzekaźniki w mózgu oraz komunikację komórek nerwowych.  Niestety na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, które związki obecne w herbacie są odpowiedzialne za łagodzenie stresu.
Choć zatem herbata nie pomoże nam w zwalczaniu samego stresu to pozwoli nam znacznie szybciej dojść do siebie po trudnych sytuacjach mających miejsce w naszym życiu.

Źródło: Pij herbatę!


Podobne wiadomosci:

  • Herbatę można przedawkować!
  • Mrożoną herbatę można przygotować samodzielnie
  • Sposób na przeziębienie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie lublin serwis niszczarek lublin niszczarki lublin naprawa niszczarek lublin wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin kserokopiarki