Pierwszy dzień wiosny

W dniu 21 marca w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu odbyła się niezwykle wiosenna impreza pod hasłem Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny 2011 – Przez zabawę i eksperyment do wiedzy.

Autor: arch. szkoły

Przedszkolaki z Przedszkola nr 15, klasa „0” z SP nr 21 oraz uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej działającej przy Ośrodku z radością uczestniczyli w „zielonej lekcji” i wspólnej zabawie. Dzieci wędrując przez cztery krainy: „Wesołego słoneczka”, „Bajkowy świat zwierząt”, „Świat nauki” oraz „Leśną krainę” rozwiązywały zagadki, krzyżówki, układały puzzle, rozsypanki wyrazowe, rozpoznawały zwierzęta po ich tropach, wzięły udział w konkursie plastycznym na „Wesołe słoneczko”… Ogromnym powodzeniem u wszystkich dzieci cieszyły się zabawy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do obserwacji przyrodniczych: mikroskopów, lornetek i szkieł powiększających.

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny był również okazją do podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego pn. „W bajkowym świecie zwierząt”, który realizowany był w ramach projektu „W bajkowym świecie zwierząt – poznajemy i chronimy bioróżnorodność” – laureata ogólnopolskiego konkursu grantowego “P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się.” Laureatami konkursu zostali: Arkadiusz Rybak i Agata Bisaga z SP nr 16, Andrzej Landowski z SP nr 21 oraz Kacper Trawiński, Natalia Potorska i Karolina Maciuszonek z OSW Nr 2. Gratulujemy!

Źródło: Pierwszy dzień wiosny


Podobne wiadomosci:

  • Międzynarodowy Dzień Lasów
  • 1 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ptaków
  • Pierwsze zwiastuny wiosny
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin kopiowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format skanowanie lublin hempla 4 wydruki lublin centrum