Owoce za złom

W piątek rusza ekoakcja „Recykling daje owoce”, w trakcie której każdy będzie miał okazję wymienić swój stary, elektroniczny sprzęt, a więc zużyty telewizor, niedziałającą pralkę czy komputer, a nawet makulaturę – na kilogram owoców.

Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu, w zamian za stary sprzęt w postaci zepsutych telewizorów, przepalonych świetlówek, wyczerpanych baterii, surowców wtórnych, jednym słowem różnych domowych odpadów, dostaną kilogram gruszek, śliwek, czy jabłek. Skąd ten pomysł?

- Ekologia to dziedzina, która łączy różne sfery życia. Przesłanie jest proste: ekologicznie znaczy zdrowo. A owoce to witaminy. Stąd zdecydowałem, że tym razem odpady przynoszone przez zainteresowanych moim projektem, będą wymieniane na owoce. 17 września spotkam się z mieszkańcami Warszawy, a w późniejszym czasie Wrocławia i Łodzi.- informuje organizator akcji Dominik Dobrowolski.

Osoby wspierające akcję pragną poprzez to działanie doprowadzić do redukcji ilości śmieci na polskich wysypiskach. Celem projektu ponadto jest uświadomienie mieszkańcom Warszawy, że segregacja odpadów ma duże znaczenie, w końcu powtarzając za panem Dominikiem Dobrowolskim – ekologia to zdrowie! Jeżeli będziemy dbać o czystość naszych miast i segregowanie odpadów, to także będziemy dbać o swoje zdrowie.

W przygotowaniu projektu pomagają: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie, Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku SA, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Fundacja EkoRozwoju oraz Radio Kampus.

Wydarzenie odbędzie się pod Klubokawiarną Warszawa Powiśle przy ul. Kruczkowskiego 3b, w godz. 10-14. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony cycling-recycling.eu

Źródło: gazeta.pl

Źródło: Owoce za złom


Podobne wiadomosci:

  • „Recykling daje owoce”
  • „Recykling daje owoce”
  • W Polsce marnowane są warzywa i owoce, które nie spełniają drobiazgowych norm handlowych
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin projekty powykonawcze archiwizacja dokumentacji skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin serwis ekspresów serwis SAECO Lublin w Lublinie