Owoce dzikiej róży dostarczą Ci witaminy C!


Źródło: www.sxc.hu
Czy wiesz, że owoce dzikiej róży mają aż 10 razy więcej witaminy C niż czarna porzeczka? Nie wszystko to co kwaśne zawiera bowiem witaminę C. Są one zatem idealnym, domowym lekarstwem na przeziębienie, infekcje, katar oraz grypę. Roślinę tę możemy przy tym spotkać tak naprawdę na łąkach i ogrodach w całym kraju. 

W Polsce rośnie aż 21 gatunków dzikiej róży. Wszystkie z nich posiadają walory lecznicze. Nie jest to roślina, którą uprawiamy. Jeśli już ją sadzimy to ze względów estetycznych. Mało kto wie jak wspaniałe działanie na nasz organizm wykazują owoce dzikiej róży. Niegdyś nasze prababki stosowały dziką różę jako naturalny lek przy niedoborze witamin. Wystarczy zaledwie kilka owoców tej rośliny, aby dostarczyć do organizmu dziennej dawki witaminy C! Owoce dzikiej róży zawierają także witaminę A, B1, B2, E, K i flawonoidy. Nic więc dziwnego, że są one aż tak bardzo zdrowe. Ponieważ witamina C nie jest samodzielnie wytwarzana przez organizm człowieka musimy ją dostarczać z zewnątrz. Nasz organizm potrzebuje jej m.in. do odpowiedniej krzepliwości krwi oraz przyswajania żelaza. Jest ona także niezbędna przy wydzielaniu niektórych hormonów. Niedobór witaminy C prowadzi do szkorbutu.

Źródło: Owoce dzikiej róży dostarczą Ci witaminy C!


Podobne wiadomosci:

  • Gdzie szukać naturalnej witaminy C?
  • Gdzie znajdziemy witaminę C
  • Najlepsze nalewki na miodzie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie drukowanie z internetu projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin