Ograniczaj spożywanie żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów oraz innych syntetycznych dodatków.


źródło: www.sxc.hu
XXI wiek to czas, kiedy wszyscy się spieszymy. Nieustanna gonitwa za karierą zawodową oraz korzyściami finansowymi a także wieloma innymi życiowymi sprawami powoduje, iż większość z nas odżywia się w nieprawidłowy sposób. Naszą zmorą są przede wszystkim sztuczne barwniki, konserwanty i inne sztuczne substancje zawarte w gotowych daniach. Jak się ich wystrzegać?
Choć wydaje się to proste, to w praktyce wcale takie nie jest. Bezpowrotnie minęły bowiem czasy wyłącznie naturalnej żywności. Dziś cokolwiek byśmy nie kupili zawiera sztuczne dodatki, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz źle wróżą naszej sylwetce. Jedynym sposobem na to są świadome zakupy, dokładne czytanie składu produktów, które chcemy nabyć oraz nieufność względem reklam. Pamiętaj, że to co ładnie prezentuje się na ekranie nie do końca jest dobre jeśli chodzi o spożycie. Musisz wykazać się bardzo dużą ostrożnością, aby nie paść ofiarą nieuczciwych producentów żywności. Syntetyczne dodatki do żywności, które od kilkunastu lat są masowo dodawane do różnych produktów wzbudzają wiele kontrowersji. Wiele z nich wycofano z użytku, inne natomiast uznano za bardzo niebezpieczne. Jeszcze inne natomiast są podejrzane np. o działanie rakotwórcze, alergenne itp. spożywanie ich jest zatem zawsze niekorzystne dla naszego organizmu. Jeśli tylko mamy możliwość zrezygnowania z nich to warto to zrobić.

Źródło: Ograniczaj spożywanie żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów oraz innych syntetycznych dodatków.


Podobne wiadomosci:

  • Ograniczaj spożywanie żywności z dodatkami sztucznych barwników, konserwantów oraz innych syntetycznych dodatków – część druga
  • Ogranicz spożywanie sztucznych dodatków!
  • Rozporządzenie w sprawie dodatków do żywności wchodzi w życie
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie tanie ksero lublin tanie kopiowanie lublin szybki druk wysokonakładowy serwis ekspresów serwis ekspresów Lublin w Lublinie projekty powykonawcze dokumentacja powykonawcza skanowanie do pliku wielki format