Odżywiaj się zdrowo!

Źródło: www.sxc.hu
Wszyscy chcemy żyć długo. Niestety wraz z wydłużaniem się linii naszej egzystencji pojawiają się nowe schorzenia układu krążenia, nerwowego, pokarmowego, nowotwory i inne choroby. Im jesteśmy starsi tym bardziej jesteśmy na nie narażenie. 
Do istotnych czynników, które mogą mieć duże znaczenie w przypadku polepszenia jakości życia o osób starszych oraz zapobiegających rozwojowi popularnych schorzeń zaliczyć możemy m.in. prawidłowe odżywianie i utrzymywanie właściwej masy ciała. To niesłychanie ważne, aby zawsze dbać o właściwą wagę i utrzymywać ją na odpowiednim poziomie. Jeśli zależy Ci na tym, aby być naprawdę zdrowym pamiętaj o tym każdego dnia. Aż 20% populacji europejskiej jest wieku starszym (60 lat i więcej). Prognozy analityków wskazują, że w 2020 roku odsetek ten zwiększy się do 25% a w 2050 aż do 35%. Oznacza to, że będziemy żyć coraz dłużej. W związku z tym już dziś warto zadbać o odpowiedni komfort tego życia. Zachodzące w przewodzie pokarmowym zmiany oraz utrata uzębienia powoduje, że osoby starsze zmieniają swoje nawyki żywieniowe. Tymczasem należy dbać o swoje zdrowie i prawidłowy system żywienia nie tylko w młodości, kiedy zależy nam na pięknej sylwetce ale także w okresie starości. Wraz z wiekiem spada także zdolność do odczuwania oraz rozróżniania poszczególnych smaków. Dochodzi również do zaburzeń perystaltyki przełyku, co przejawia się często w trudnościach z połykaniu pokarmu. Z kolei w żołądku i jelitach zachodzą zmiany, które powodują wolniejsze trawienie produktów i wchłanianie składników odżywczych.

Źródło: Odżywiaj się zdrowo!


Podobne wiadomosci:

  • Odżywiaj się zdrowo!
  • Odżywiaj się zdrowo! – część druga
  • Odżywiaj się zdrowo! – część druga
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin skanowanie lublin skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan