Odchudzanie szkodzi zdrowiu


Źródło: www.sxc.hu
Wszyscy mówią , że dbanie o sylwetkę i zrzucenie „nadprogramowych” kilogramów może nam tylko pomóc poprawiają nie tylko naszą fizyczność ale również zdrowie. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze tak jest. Czasem odchudzanie ewidentnie szkodzi zdrowiu. Kiedy?
Zapewne sama już zauważyłaś, że decyzja o tym, że trzeba popracować nas swoją sylwetkę przeważnie zapada spontanicznie. Zbliża się sylwester. Mamy już naszą wymarzoną kreację i pragniemy zabłysnąć wśród znajomych. Żadna z nas nie chce zatem wyglądać mało atrakcyjnie. Co robimy? Myślimy trzeba nas sobą popracować. Szukamy zatem skutecznego sposobu na to, jak w krótkim czasie zrzucić jak największą liczbę kalorii. Tymczasem okazuje się, że takie myślenie jest bardzo złudne. Wiele z nas próbując dogonić swój ideał piękna sięga po tabletki odchudzające lub też przechodzi na diety cud, dzięki którym to mamy w przeciągu zaledwie kilkunastu dni czy kilku tygodni zrzucić naprawdę sporą ilość kalorii. Czy jest to możliwe? Poniekąd tak, ale jakim kosztem!

Takie sezonowe zrywy bardzo często powodują niedobór witamin w organizmie, co prowadzi do poważnych zaburzeń. Nie licz na to, że będziesz czuła się dobrze i tryskała energią. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że nie będziesz miała na nic sił i ochoty. Wiele kobiet w trakcie lub tuż po zakończeniu „rewelacyjnej” diety cud zmaga się z takimi problemami jak wypadanie włosów, łamliwość paznokci, zła kondycja skóry itp. Jest to całkowicie normalne. Tego typu defekty kosmetyczne świadczą o tym, że nie dbasz o to, żeby dostarczać organizmowi tak bardzo potrzebne mu składniki mineralne i odżywcze.

Źródło: Odchudzanie szkodzi zdrowiu


Podobne wiadomosci:

  • Odchudzanie szkodzi zdrowiu – część czwarta
  • Odchudzanie szkodzi zdrowiu – część druga
  • Odchudzanie szkodzi zdrowiu – część trzecia
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin skanowanie w lublinie skanowanie lublin skanowanie lublin plakaty lublin serwis ekspresów do kawy lublin