Odchudzanie nie jedno ma imię


Źródło: www.sxc.hu
Wiele razy mówiłam już na tym blogu o tym, że dieta wcale nie musi być morderczą walką z wiatrakami. Pokazywałam Ci jak odchudzać się z głową – smacznie oraz zdrowo. Do napisania tego artykułu skłonił mnie program, który obejrzałam ostatnio w telewizji.
W programie, o którym napisałam wyżej kobiety opisywały swoje doświadczenia z dietami. Większość z nich niestety nie mogła pochwalić się skutecznością jeśli chodzi o same rezultaty. Przerywały one swoje starania o zgrabną sylwetkę na pewnym etapie. Po jakimś czasie od poprzedniej nieudanej próby znów zaczynały swoją walkę. Przypominało to właśnie morderczą walkę z wiatrakami. Można by pomyśleć, że kobiety te albo nie mają wystarczająco silnej woli, aby móc się odchudzać albo też dieta w większości jest nie skuteczna. Myślę, że obie te teorie byłyby mało słuszne. Jeśli chodzi o silną wolę to fakt, że jedni są bardziej wytrwali w dążeniu do celu a inni mniej. Niemniej jednak odpowiednia motywacja jest w stanie naprawdę wiele zdziałać. Problem, z którym moim zdaniem borykały się te kobiety leżał gdzie indziej. Moim zdaniem niepowodzenia były spowodowane złym podejściem do diety. Przeważnie kobiety, które brały udział w badaniu mówiły, że ich celem jest zmiana swojego dotychczasowego życia, poprawa samopoczucia oraz samoakceptacji. Mówiły one, że dzięki diecie mają zamiar zrzucić kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów. Załamywały się, gdy po jakimś czasie okazywało się, że wysiłek, jaki włożyły w diety jest niewspółmierny do efektów. Czy tak być powinno? Przede wszystkim należy mieć świadomość, że odchudzanie jest procesem, który wymaga czasu. Zdrowa utrata wagi wynosi około 2kg miesięcznie. Nie spodziewaj się zatem spektakularnych efektów. Może się zdarzyć tak, że pomimo tego, że będziesz chudła przez jakiś czas waga będzie stała w miejscu.

Źródło: Odchudzanie nie jedno ma imię


Podobne wiadomosci:

  • Odchudzanie nie jedno ma imię – część druga
  • ŻUBRZYK Z MUCZNEGO MA JUŻ IMIĘ
  • IMIĘ DRZEWA WYKUTE W KAMIENIU
  • Skomentuj:

    You must be logged in to post a comment.

    skanowanie Lublin drukowanie skanowanie kolor lublin wydruki lublin wielki format skan wielki format w lublinie skanowanie lublin skanowanie dokumentów lublin kopiowanie